W najnowszym numerze

Pobierz wersję skróconą numeru, żeby zobaczyć co zawiera!

Zdjęcia na portalach społecznościowych - na co się zgadzamy?

Czy zdjęcia publicznie udostępnione na Facebooku i Instagramie wciąż są nasze?  Czy możemy publikować zdjęcia, na których są inne osoby? Na co się zgadzamy korzystając z portali społecznościowych?  - na te i inne pytania odpowiada Fundacji Legalna Kultura. Przeczytajcie artykuł - warto. 

https://www.legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/prawo-w-praktyce/news/2740,na-co-sie-zgadzamy-korzystajac-z-portali-spolecznosciowych

 

OSTRZEŻENIE!

Podajemy ostrzeżenie opublikowane na stronie Urzędu Gminy w Tworogu:

W związku z pojawiającymi się informacjami na temat kontroli instalacji elektrycznych w budynkach jednorodzinnych oraz sprzedaży czujników dymu przez Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Tworóg informujemy, że Ochotnicze Straże Pożarne nie przeprowadzają żadnych kontroli instalacji elektrycznych w budynkach jednorodzinnych, jak również nie sprzedają czujników dymu.

ŚCIEŻKA Z KAPSLI

Oto zdjęcie przesłane przez naszego czytelnika (dane do wiad. red.), który pokazał, że kreatywność nie zna granic. To ścieżka utworzona z kapsli po napojach równo ułożonych jeden przy drugim. Powstała niedawno na osiedlu w Tworogu. Jak Wam się podoba?

Jeżeli macie inne ciekawe zdjecia i chcecie się nimi podzielić z szerszym gronem odbiorców, zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj dalej

Lady D. - konkurs

Europoseł Marek Plura zaprasza do udziału w 16. edycji konkursu Lady D. – Dama z Niepełnosprawnością.Ideą konkursu jest promowanie niezwykłych kobiet, które mimo zmagania się z niepełnosprawnością osiągają życiowe sukcesy, realizują pasje, są inspiracją, oparciem i wzorem dla innych. Organizowany przeze mnie od 2002 roku konkurs skierowany jest do organizacji i osób z województwa śląskiego, działających na rzecz aktywnego życia kobiet z niepełnosprawnościami.
Na zgłoszenia czekamy do 14 marca 2019 roku. Więcej na www.tworog.pl 
 

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela