W najnowszym numerze

Pobierz wersję skróconą numeru, żeby zobaczyć co zawiera!

TWG Kurier wrócił z wakacji!

Od 9 września możecie kupić najnowsze wydanie "TWG Kuriera". Znajdziecie w nim mnóstwo wciąż wakacyjnego słońca! Wspominamy m.in. akcję promocyjną „TWG Kurier na wakacjach”, którą ogłosiliśmy w lipcu. Prosiliśmy Was o zdjęcia z wakacji, na których widać „TWG Kuriera”.  Spisaliście się na medal! Do redakcji napłynęły zdjęcia z różnych zakątków Polski i Europy. Dziękujemy za waszą kreatywność. Dzięki Wam kawałek naszej gminy zawędrował nad Bałtyk, do Chorwacji, Austrii, Bułgarii. Podróżowanie z Wami to prawdziwa przyjemność! Wszyscy autorzy otrzymują od nas upominki. A teraz… zwiedzamy!

Czytaj dalej

Ekipa TVS wróciła do "Baranówki"

Ekipa TVS znów odwiedziła "Baranówkę". We wrześniu na terenie rancza w Nowej Wsi Tworoskiej powstały kolejne odcinki "Przebojowych smaków Mariusza Kalagi". Nasz obiektyw uchwycił kilka momentów z nagrania z udziałem zespołu VOX! Nowe odcinki możecie zobaczyć na antenie TVS w każdą sobotę o godz. 20.  

Czytaj dalej

Widowiskowo i bojowo!

W ostatni dzień wakacji było naprawdę gorąco i to nie tylko za sprawą wysokiej temperatury. Gorąca atmosfera panowała na stadionie KS Nitron w Krupskim Młynie gdzie 31 sierpnia odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze OSP Gminy Krupski Młyn i Tworóg. Do zawodów przystąpiło 13 drużyn w tym dwie kobiece, które rywalizowały ze sobą w sztafecie i ćwiczeniu bojowym. Widowiskowy pokaz wyszkolenia bojowego naszych strażaków przyciągnął dużo kibiców, było co oglądać. Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z tego wydarzenia a więcej szczegółów już we wrześniowym numerze TWG Kuriera.

Czytaj dalej

Od ziarenka do bochenka!

W tym roku świniowickie Święto Pieczenia Chleba połączono z Dożynkami. 25 sierpnia dziękowano nie tylko za plony ale także za pracę rolników i smak tradycyjnego chleba. Ten w Świniowicach zajmuje wyjątkowe miejsce. Dzięki odnowieniu popadającego w ruinę "piekarnioka" mieszkańcy wsi mogą szczycić się oryginalnym, unikatowym na skalę regionu a być może również kraju wypiekiem - chlebem pieczonym na liściu kapusty. Przed godz. 17 bochenki, przygotowywane według receptury sprzed stu lat, na oczach widowni zostały włożone do wolnostojącego piekarnika. Po ok. godzinie właścicielka miejscowej piekarni - Małgorzata Szyguła wyjęła pachnące chleby. Kilkadziesiąt metrów dalej trwała już zabawa dożynkowa.

Zobaczcie nasze zdjęcia z części oficjalnej wydarzenia i czytajcie wrześniowego "TWG Kuriera".

Czytaj dalej

Ćwierćwiecze działalności

31 sierpnia w plenerach Pałacu w Brynku odbyła się jubileuszowa Gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach z okazji jej 25-lecia istnienia. W wydarzeniu po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele polskiego rządu. Wśród gości znaleźli się minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Bożena Borys-Szopa oraz Wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

Czytaj dalej

Fajne fury!

Ale się działo! W miniony weekend naszą gminę odwiedziły Śląskie SzajBusy – grupa miłośników klasycznych Volkswagenów. Ok. 70 załóg w niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju „furach” zatrzymało się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Brzeźnica”. „SzajBusy” spędziły w Brynku trzy dni (od 23 do 25 sierpnia).

Jak wyglądał II Śląski Zlot Klasycznych Volkswagenów i skąd miłość do niemieckiej motoryzacji? O tym we wrześniowym „TWG Kurierze” – od 9 września w sprzedaży.

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela