W najnowszym numerze

Pobierz wersję skróconą numeru, żeby zobaczyć co zawiera!

CHOINKA NA WIOSNĘ?

Czy to żart? Nic z tych rzeczy. W Tworogu założono plantację choinek. Za kilka lat młode świerki mają trafić do mieszkańców gminy. Zobaczcie jak to wyglądało. 

Czytaj dalej

Obchody Dnia Strażaka

4 maja obchodzony był Dzień Strażaka, druhowie uroczyście uczcili ten dzień uczestnicząc w mszach Świętych. Wszystkim druhom i druhnom z OSP życzymy satysfakcji ze służby i pomyślności. Poniżej przedstawiamy fotorelację z mszy Świętej, która odbyła się w kaplicy w Goju w intencji wszystkich podopiecznych Świętego Floriana. Wzięli w niej udział również strażacy z gminy Tworóg.

Czytaj dalej

Dycha rządzi!

Pot pomieszany ze szczęściem i zmęczeniem ale i z ogromnym uśmiechem na twarzy. Właśnie tak wszyscy zawodnicy przekraczali linię mety, bo „Tworogowska dycha po trowie” funduje najlepszy koktajl endorfin. Wyrazy uznania dla organizatorów za zorganizowanie kolejny raz wyśmienitej imprez oraz gratulacje dla uczestników za wspaniałą pasje biegania. 11 maja boisko SP w Tworogu wypełnione było nie tylko miłośnikami biegania i maszerowania z kijami, piękna pogoda przyciągnęła całe rodziny z dziećmi, bo to impreza biegowa dla każdego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Czytaj dalej

Majówkowe emocje sportowe

Trwa wiosenna runda rozgrywek piłkarskich, od połowy marca fani piłki nożnej mogą dopingować swoje drużyny. Sytuacja po meczach rozegranych do tej pory przedstawia się następująco. W klasie B na 2 miejscu w tabeli LKS Iskra Połomia z 46 pkt, LKS Orzeł Koty na 5 miejscu z 43 pkt. W klasie A LKS Olimpia Boruszowice ulokowana na 3 miejscu z 46 pkt a LKS Sparta Tworóg na 14 miejscu z 6 pkt. Poniżej prezentujemy fotorelację ze spotkania LKS Iskra Połomia, w którym zwyciężyła 4-0 nad Górnikiem II Bobrowniki Śląskie. 

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela