Aktualności

 • „Przesłuchanie” Alicji
  Już w podstawówce marzyła o karierze w modelingu i choć wówczas koledzy ją wyśmiali, ona nie traciła wiary w siebie. I słusznie. Wysoka, szczupła brunetka o hipnotyzującym spojrzeniu ma wszystkie atrybuty piękności. Dwudziestoletnia mieszkanka Tworoga, Alicja Warzecha, tegoroczna finalistka Miss Śląska, zdobywczyni tytułu Miss Publiczności Śląska 2023, a także półfinalistka konkursu Miss Polski, stoi u … Czytaj więcej.
 • Zawody sportowo-pożarnicze – kibicujcie!
  30 września na boisku sportowym „Sparty” w Tworogu odbędzie się tegoroczna edycja Zawodów Sportowo-Pożarniczych o Puchar Wójtów Gmin Tworóg i Krupski Młyn. Rywalizacja pomiędzy drużynami z lokalnych jednostek OSP rozpocznie się o godz. 9.30. Będzie widowiskowo i emocjonująco! Zapraszamy do kibicowania!
 • Road Rock w Barci Dębowej – zapraszamy na koncert!
  To będzie rockowy wieczór w starym, dobrym stylu. Trochę ociekający motocyklowym, męskim graniem, momentami nawiązujący do klasyków rockowej sceny takich jak AC/DC, czy Scorpions, ale też z odrobiną „swojskiego” brzmienia, bo napisanego przez „lokalsów”. Już w listopadzie na kameralnej scenie Barci Dębowej w Tworogu wystąpi Road Rock – zespół, który swoją rockową drogę rozpoczął w … Czytaj więcej.
 • Jesienne inspiracje w Klubie Seniora
  28 września o godz. 16. odbędzie się spotkanie Klubu Senior+ w Nowej Wsi Tworoskiej. Motywem przewodnim będzie jesień, dlatego organizatorzy proszą o zabranie ze sobą jesiennych skarbów takich jak liście, szyszki, kasztany. Wspólnej kawie będą towarzyszyć warsztaty. Zapraszamy!
 • Przedszkolaki dla motyli
  Dzisiaj idziemy sadzić kwiatki – mówi przedszkolak z Boruszowic, wkładając tenisówki. – Szybko się ubieram i biegnę! – wykrzykuje i znika za drzwiami. Obok kilkuletnia dziewczynka poprawia kucyki i z przejęciem wyjaśnia: Nasze kwiatki będą wielkie, kolorowe i zostaną tu na zawsze! Nawet jak my pójdziemy już do szkoły. – Właśnie! Pójdziemy do szkoły i … Czytaj więcej.