KANARKI ZNÓW W TWOROGU!

Tarnogórskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych po raz kolejny skorzystało z gościnności Szkoły Podstawowe w Tworogu. W miniony weekend (9.11-10.11) na terenie szkoły odbyły się Mistrzostwa Stowarzyszenia pod patronatem wójta Gminy Tworóg. Co roku organizatorzy wydarzenia przygotowali panel edukacyjny dla uczniów – były warsztaty ekologiczne „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” oraz obserwacja ptaków na Leśnej Ścieżce Poznawczej Nadleśnictwa Brynek. Mistrzostwom towarzyszyła wystawa ptaków hodowlanych, którą uwieczniliśmy naszym obiektywem. Zobaczcie.

Czytaj dalej

Będą kibicować!

Nasze wejściówki rozdane! Gratulujemy szczęśliwym zdobywcom zaproszeń na mecz Górnika Zabrze! 

Udany sezon grzybowy!

Mieszkańcy donoszą nam o istnym wysypie szlachetnych borowików, idealnych podgrzybków, pysznych maślaków i dorodnych prawdziwków. Grzybiarze mają więc pełne ręce roboty i z dumą prezentują swoje zbiory. Nie zdradzają jednak ulubionych miejsc – sprawdzone siedliska grzybowe to ich tajemnica! 

Więcej o grzybobraniu w październikowym "TWG Kurierze". 

Czytaj dalej

TWG Kurier wrócił z wakacji!

Od 9 września możecie kupić najnowsze wydanie "TWG Kuriera". Znajdziecie w nim mnóstwo wciąż wakacyjnego słońca! Wspominamy m.in. akcję promocyjną „TWG Kurier na wakacjach”, którą ogłosiliśmy w lipcu. Prosiliśmy Was o zdjęcia z wakacji, na których widać „TWG Kuriera”.  Spisaliście się na medal! Do redakcji napłynęły zdjęcia z różnych zakątków Polski i Europy. Dziękujemy za waszą kreatywność. Dzięki Wam kawałek naszej gminy zawędrował nad Bałtyk, do Chorwacji, Austrii, Bułgarii. Podróżowanie z Wami to prawdziwa przyjemność! Wszyscy autorzy otrzymują od nas upominki. A teraz… zwiedzamy!

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela