BRZEŹNICA ZAPRASZA

Bezchmurne niebo, w cieniu przyprawiające o zawrót głowy 35 stopni w cieniu i zero obowiązków! Wakacje! Czas beztroskiego lenistwa dla dzieci i młodzieży szkolnej uważamy za rozpoczęty! Wszystkich spragnionych ochłody i wytchnienia zapraszamy do skorzystania z oferty Ośrodka Wypoczynkowego „Brzeźnica”. To świetne miejsce na rodzinny wypoczynek nad wodą, gdzie z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu drzew dających cień, można odpocząć od upałów. Od 1 lipca ośrodek jest czynny w godzinach od 10 do 18.

Jak co roku sołtysi wraz z radami sołeckimi dofinansowali wstępy dla dzieci i młodzieży. Z basenu bezpłatnie mogą korzystać dzieci i młodzież szkolna do 18-tego roku życia z sołectw Tworóg, Brynek, Koty, Połomia, Boruszowice, Hanusek i Nowa Wieś Tworoska. Jedynym wymogiem jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej. Sołectwa, podobnie jak w minionych latach, dofinansowały bilety wstępu.

Więcej w lipcowym "TWG Kurierze" 

Czytaj dalej

Przez całe wakacje czekamy na Wasze zdjęcia z "TWG Kurierem"

Pierwsi odważni już się znaleźli, na razie jednak nie zdradzimy gdzie zawędrował "TWG Kurier". Czekamy na więcej!
Wasze zdjęcia zostaną opublikowane na naszej stronie a wybrane fotki będą ozdabiać wrześniowe wydanie.
Nie zapomnijcie zabrać nas na Wasze wakacje! 

"TWG Kurier" na wakacjach!

Zapraszamy i gorąco zachęcamy wszystkich czytelników  do przesyłania swoich zdjęć z wakacji. Pochwalcie się na łamach gazety jak spędzacie czas w towarzystwie „TWG Kuriera”! Opublikowane zdjęcia zostaną nagrodzone! Na wasze fotografie czekamy do końca sierpnia (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Na bazarku pana Piotra

– Jak dobrze, że pan jest. Ale pachnie! Co to? Pietruszka? Poproszę i jeszcze pół kilograma fasolki, kilka pomidorów i ogórki – na targu w Strzybnicy pana Piotra witają stali klienci. W skrzynkach na nabywców czekają dorodne cebule, czosnek, buraki, seler, por, koperek, marchewki, pietruszka, pomidory, ogórki, fasola, cukinie… Na szczęście, żeby zdobyć ekologiczne uprawy, nie trzeba jechać do Strzybnicy. Gospodarz – Piotr Zientek – zaprasza na swoje podwórko do Boruszowic, ul. Braci Bolko 28. Jak sam twierdzi, w jego gospodarstwie znajdziecie dorodne i zdrowe warzywa uprawiane bez nawozów, w zgodzie z matką naturą.

Czytaj dalej

Świniowice walczą o tytuł

Lawenda, polne kwiaty, świece i nienaganna zastawa stołowa. Stół gościnny obok świniowickiego „piekarnioka” wygląda jak z katalogu. To zasługa Koła Kobiet Aktywnych „Johanki”. Zadbały o każdy szczegół. A na stole? Pachnący, świeży kołocz prosto z piekarni Małgorzaty Szyguły i aromatyczna kawa… Mamy 3 lipca. Do Świniowic dotarła komisja konkursu „Najpiękniejsza wieś województwa śląskiego”. 

Czytaj dalej

Upominek na zajączka!

Zbliżają się święta, a to oznacza, że otrzymacie od nas prezent! Do kwietniowego numeru dodajemy długopis z logo „TWG Kuriera”. W ten sposób chcemy Was zachęcić do rozwiązania kolejnej krzyżówki, która sprawdzi Waszą wiedzę o gminie Tworóg. Nie przegapcie! Nowe wydanie od 8 kwietnia w sklepach.

Tutaj nas znajdziecie: http://twg-kurier.pl/sprzedaz

 

 

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela