WPADŁA NA BARIERKI

21 sierpnia ok. godz. 11 na drodze krajowej DK 11 w Tworogu doszło do wypadku samochodu osobowego marki audi A3, który wypadł z trasy. W samochodzie znajdowała się kobieta. Jak informuje rzecznik Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach ofiara była zakleszczona w samochodzie, została ewakuowana a następnie przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Nieprzytomną przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

Czytaj dalej

Forum Przedsiębiorczości

"Leśna Kraina Górnego Śląska" wspiera rozwój gospodarczy na obszarze gmin należących do Lokalnej Grupy Działania. Jakie są możliwości finansowania? Między innymi na ten temat mówił podczas tegorocznego Forum Przedsiębiorczości prezes LGD, Piotr Leksy. Możliwości są i to bardzo atrakcyjne. Można sięgać po środki na rozwój firmy oraz na otwarcie działalności gospodarczej. Dofinansowanie w tym drugim przypadku wynosi 100 proc. Nabór ruszy 28 czerwca i potrwa do 12 lipca. Jeżeli myślicie o otwarciu firmy, to jest właściwy moment. Zachęcamy do kontaktu z "Leśną Krainą Górnego Śląska". Pytajcie, piszcie wniosek i sięgajcie po fundusze unijne (http://lesnakrainalgd.pl/aktualnosci/364/spotkanie-informacyjno-szkoleniowe-dla-beneficjentow).  

Czytaj dalej

Dzień Dziecka w Boruszowicach

8 czerwca w Boruszowicach-Hanusku przy skwerze obok Szkoły Podstawowej świętowali najmłodsi. Impreza zorganizowana przez rade sołecką upłynęła w kameralnym charakterze, było dużo dobrej zabawy i uśmiechu.

Czytaj dalej

Urząd Gminy informuje

W  związku ze zbliżającym się terminem zbioru zbóż, i zagrożeniem wystąpienia suszy rolniczej, Gmina Tworóg informuje, iż istnieje możliwość  składania wniosków o szacowanie zakresu i wysokości szkód w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej spowodowanych wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego.

Attachments:
Download this file (susza_wniosek.pdf)susza_wniosek.pdf[ ]503 kB

Najlepsi absolwenci nagrodzeni

Usłyszeli wiele dobrych życzeń, gratulacji i mądrych słów. Na pochwały i słowa uznania pracowali ciężko przez wiele lat. Choć to zaledwie przystanek w ich edukacji, mają pełne prawo dumy i odpoczynku. Tegoroczni absolwenci, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce przybyli 12 czerwca na zaproszenie Wójta Gminy do Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu. 

W tym roku nagrodzono rekordową liczbę uczniów - aż 71. To z powodu kumulacji dwóch roczników - uczniów kończących gimnazjum oraz klasę VIII. 

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela