Trwa nabór!

Wójt Gminy Tworóg uprzejmie przypomina, iż trwa nabór na bezpłatne szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych. Warunkiem uczestnictwa jest wiek – powyżej 25 lat. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do pana Sebastiana Zająca w Urzędzie Gminy (pokój 111). Formularze zgłoszeniowe są również dostępne w Gminnym Ośrodku Kultury oraz wszystkich szkołach na ternie gminy Tworóg. Zajęcia finansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. SZKOLENIA SĄ CAŁKOWICIE BEZPŁATNE!!! Serdecznie zapraszamy do udziału!

Nie palcie traw!

Wciąż pokutuje przekonanie sprzed lat, że wiosenne wypalanie suchej trawy i liści to gwarancja lepszego wzrostu młodej trawy. Dziś już wiadomo, że jest wręcz przeciwnie. Mało tego. Za wypalanie traw grozi mandat w wysokości 500 zł lub kara grzywny do 5 tys. zł. A jeżeli spowodujecie przy okazji pożar grozi wam nawet więzienie. 

O szkodach związanych z wypalaniem traw, liści i gałęzi oraz o statystykach wiosennych interwencji strażaków piszemy w kwietniowym "TWG Kurierze". 

 

Tworóg w Brukseli

Lokalny akcent w centrum Europy.
Co mieszkańcy gminy Tworóg robili w Brukseli?
Przeczytajcie w kwietniowym "TWG Kurierze". 

S11 w przygotowaniu

Budowa S11 jeszcze nie ruszyła, ale już wzbudza wiele emocji. Wielu mieszkańców naszej gminy oraz Strzybnicy obawia się, że ekspresówka będzie przebiegać blisko ich domostw lub wpłynie negatywnie na środowisko naturalne. W związku z licznymi wnioskami społecznymi, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie zgłoszone uwagi i sugestie będą wykorzystywane w analizach związanych z opracowaniem przebiegu trasy. 

Aktualne przebiegi wariantów trasy S11 są dostępne na stronie GDDKiA:

https://www.gddkia.gov.pl/pl/3838/Inwestycje-w-przygotowaniu

 

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela