PRZEBOJOWE SMAKI W NOWEJ WSI TWOROSKIEJ

Kamery są już gotowe. Dźwiękowiec sprawdza ustawienia, kierownik produkcji dogaduje szczegóły. Jeszcze tylko ostatnie próby, kilka poprawek scenografii, drobna korekta makijażystki i już… Pada pierwszy klaps na planie. W sierpniu na terenie Ośrodka Jeździeckiego „Ranczo Baranówka” w Nowej Wsi Tworoskiej powstało kilka odcinków „Przebojowych Smaków” Mariusza Kalagi. Program jest emitowany na antenie telewizji TVS w każdą sobotę o godz. 20., powtórka w niedzielę o godz. 13. O tym, jak się czuli bohaterowie programu w naszej gminie i co pysznego upichcili, przeczytacie we wrześniowym „TWG Kurierze”. Tymczasem zobaczcie zdjęcia z planu zdjęciowego. Popremierowe odcinki znajdziecie na www.tvs.pl/seria/przebojowe-smaki-mariusza-kalagi/

Czytaj dalej

Policja tarnogórska ostrzega przed oszustami!

W ostatnim czasie na terenie miasta Tarnowskie Góry miały miejsce oszustwa, których ofiarami padły osoby starsze, zazwyczaj mieszkające samotnie. Policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodą "na wnuczka". Metoda działania przestępców za każdym razem jest bardzo podobna.

Czytaj dalej

W naszych lasach...

Idealny kierunek rowerowych wypraw. Wśród szumu drzew, ukryta przed przypadkowymi spojrzeniami znajduje się dawna osada. Krywałd, bo o nim mowa, całkowicie podporządkował się prawom natury i dziś trudno wyobrazić sobie zabudowania i ludzki gwar. Nadal jednak jest tu urokliwie. To zasługa m.in. rzeki Mała Panew i przepięknej roślinności. Spotkanie tu m.in. aleję starych dębów. Zobaczcie naszą galerię i czytajcie w czerwcowym wydaniu o tym wyjątkowym miejscu. Od 10 czerwca w sklepach.

Czytaj dalej

Żniwa w Świniowicach

Dojrzałe, kuszące słodyczą owoce, dorodne warzywa i kłosy zboża ozłocone gorącymi promieniami słońca, zbyt zmęczone, by dalej dźwigać swój ciężar. Lato w pełni. Przed polem stoi rolnik. Choć pogoda kusi do beztroskiego lenistwa i obiecuje usprawiedliwienie, rolnik bez zbędnego ociągania rusza do pracy. Właśnie zaczęły się żniwa... Tak było pod koniec lipca. Dziś pola są puste. Żniwa zakończone. Jakie są tegoroczne plony? Jak wygląda praca rolnika? O to zapytaliśmy w Świniowicach. Przeczytacie o tym we wrześniowym "TWG Kurierze", ale już dziś zobaczcie nasze zdjęcia ilustrujące czas intensywnej pracy w polu.

Czytaj dalej

Dzień Otwarty - okazja, by wczuć się w rolę

W szkołach można już odczuć błogie rozleniwienie. Zbliżające się wakacje skutecznie utrudniają skupienie na lekcjach. Uczniowie myślami są już nad morzem, w górach, na basenach... Ale jak to zwykle w życiu bywa i tu znajdą się wyjątki! Są nimi przedszkolaki, które od września po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławkach. One  wręcz wyrywają się do nauki! Co je czeka w szkolnych murach? Kto zostanie ich nauczycielem? Czy będzie fajnie? Na te pytania dzieci szukały odpowiedzi podczas Dni Otwartych. Placówki oświatowe organizują je każdego roku, by przyszli uczniowie oswoili się z nieuchronnie zbliżającą się zmianą. 7 czerwca obserwowaliśmy jak taki dzień przebiegał w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boruszowicach. 

Czytaj dalej

Amnestia w bibliotece!

Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu zachęca czytelników do reagowania na upomnienia - do zwracania książek lub informowania bibliotekarzy, co się z książką stało.   Akcja ma związek z przygotowywaniem się placówki do  wypożyczania komputerowego. Czytelnicy są też proszeni o odwiedzanie biblioteki z dowodem tożsamości i numerem PESEL celem uzupełnienia i aktualizacji danych w systemie. Więcej informacji na www.gok-tworog.pl

 

 

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela