Przedstawiamy mistrzynie powiatu!

Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi Tworoskiej znalazło się w gronie laureatów ogólnopolskiego plebiscytu „MISTRZOWIE AGRO” ogłoszonego przez „Dziennik Zachodni”. Gospodynie z naszej gminy zwyciężyły na szczeblu powiatowym. Piszemy o tym w listopadowym "TWG Kurierze" - od 12 listopada w sklepach. 

DYNIA – KRÓLOWA WYOBRAŹNI

Dzięki niej Kopciuszek dotarł na bal, bez niej trudno sobie wyobrazić popularne w kulturach anglojęzycznych święto Halloween, w Polsce natomiast nie ma prawdziwej jesieni bez smacznej, kolorowej i przede wszystkim łaskawej dla naszego zdrowia „bani”… Zobaczcie dynie, które wyrosły na polu mieszkańca Boruszowic. 

Czytaj dalej

PRZEBOJOWE SMAKI W NOWEJ WSI TWOROSKIEJ

Kamery są już gotowe. Dźwiękowiec sprawdza ustawienia, kierownik produkcji dogaduje szczegóły. Jeszcze tylko ostatnie próby, kilka poprawek scenografii, drobna korekta makijażystki i już… Pada pierwszy klaps na planie. W sierpniu na terenie Ośrodka Jeździeckiego „Ranczo Baranówka” w Nowej Wsi Tworoskiej powstało kilka odcinków „Przebojowych Smaków” Mariusza Kalagi. Program jest emitowany na antenie telewizji TVS w każdą sobotę o godz. 20., powtórka w niedzielę o godz. 13. O tym, jak się czuli bohaterowie programu w naszej gminie i co pysznego upichcili, przeczytacie we wrześniowym „TWG Kurierze”. Tymczasem zobaczcie zdjęcia z planu zdjęciowego. Popremierowe odcinki znajdziecie na www.tvs.pl/seria/przebojowe-smaki-mariusza-kalagi/

Czytaj dalej

PANI DYREKTOR PODWÓJNIE NAGRODZONA

Miło nam poinformować, że Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tworogu – Małgorzata Ziaja została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Medal Komisji Edukacji Narodowej jest to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Z kolei Nagroda Ministra Edukacji Narodowej przyznawana jest nauczycielom za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, podejmujących działania na rzecz oświaty w wymiarze co najmniej regionalnym. Tak prestiżowe wyróżnienie nauczyciele otrzymują za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w kierowaniu szkołą.

 

Lekcja bezpieczeństwa

 

W najnowszym numerze "TWG Kuriera" - „Bezpieczna droga do szkoły”! We wrześniu funkcjonariusze policji odwiedzali szkoły i przedszkola w Gminie Tworóg. W trakcie spotkań z uczniami tłumaczyli zasady bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły. Nasz obiektyw utrwalił spotkanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojsce, w Gminnym Przedszkolu w Tworogu i podstawówce w Boruszowicach.

Ponadto w numerze: jak nie dać się oszukać, czyli o metodzie "na babcię” oraz czym jest „koperta w lodówce”. Najnowszy nr TWG Kuriera w sprzedaży od 14 października!

Czytaj dalej

Żniwa w Świniowicach

Dojrzałe, kuszące słodyczą owoce, dorodne warzywa i kłosy zboża ozłocone gorącymi promieniami słońca, zbyt zmęczone, by dalej dźwigać swój ciężar. Lato w pełni. Przed polem stoi rolnik. Choć pogoda kusi do beztroskiego lenistwa i obiecuje usprawiedliwienie, rolnik bez zbędnego ociągania rusza do pracy. Właśnie zaczęły się żniwa... Tak było pod koniec lipca. Dziś pola są puste. Żniwa zakończone. Jakie są tegoroczne plony? Jak wygląda praca rolnika? O to zapytaliśmy w Świniowicach. Przeczytacie o tym we wrześniowym "TWG Kurierze", ale już dziś zobaczcie nasze zdjęcia ilustrujące czas intensywnej pracy w polu.

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela