Pączki, pączusie, pączunie!

Długo wyczekiwany przez wszystkich łasuchów i nie tylko, Tłusty Czwartek już jest! Sklepowe półki uginają się pod ilością pączków sprzedawanych tego dnia. A klienci nie poprzestają na degustacji jednej sztuki.

Czytaj dalej

Przedstawiamy mistrzynie powiatu!

Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi Tworoskiej znalazło się w gronie laureatów ogólnopolskiego plebiscytu „MISTRZOWIE AGRO” ogłoszonego przez „Dziennik Zachodni”. Gospodynie z naszej gminy zwyciężyły na szczeblu powiatowym. Piszemy o tym w listopadowym "TWG Kurierze" - od 12 listopada w sklepach. 

FRELE - NOWA ODSŁONA

Pamiętacie zespół „FRELE”? Ich śląskie interpretacje znanych utworów podbiły serca nie tylko Ślązaków. Ale to dopiero początek ich drogi. Dziewczyny nie chcę zostać zaszufladkowane i kojarzone tylko i wyłącznie z śląskimi tekstami. Chcą promować region, chcą podkreślać skąd pochodzą i chcą być sobą. Dlatego postawiły na autorską twórczość. Niedawno „Frele” wydały pierwszy w stu procentach autorski utwór. Trwają również prace nad płytą, na której artystki starają się „przemycić” wiele regionalnych elementów, nie tylko pod postacią języka, ale też np. instrumentarium. Za produkcję utworu odpowiada Michał Kush, znany z współpracy m. in. z Darią Zawiałow. Utwór „Ulice tego miasta” dostępny jest na platformach streamingowych.

https://smarturl.it/FreleUlice
teledysk: https://youtu.be/4vJxklgX0os

 

 

PANI DYREKTOR PODWÓJNIE NAGRODZONA

Miło nam poinformować, że Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tworogu – Małgorzata Ziaja została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Medal Komisji Edukacji Narodowej jest to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Z kolei Nagroda Ministra Edukacji Narodowej przyznawana jest nauczycielom za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, podejmujących działania na rzecz oświaty w wymiarze co najmniej regionalnym. Tak prestiżowe wyróżnienie nauczyciele otrzymują za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w kierowaniu szkołą.

 

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela