Dzień Otwarty - okazja, by wczuć się w rolę

W szkołach można już odczuć błogie rozleniwienie. Zbliżające się wakacje skutecznie utrudniają skupienie na lekcjach. Uczniowie myślami są już nad morzem, w górach, na basenach... Ale jak to zwykle w życiu bywa i tu znajdą się wyjątki! Są nimi przedszkolaki, które od września po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławkach. One  wręcz wyrywają się do nauki! Co je czeka w szkolnych murach? Kto zostanie ich nauczycielem? Czy będzie fajnie? Na te pytania dzieci szukały odpowiedzi podczas Dni Otwartych. Placówki oświatowe organizują je każdego roku, by przyszli uczniowie oswoili się z nieuchronnie zbliżającą się zmianą. 7 czerwca obserwowaliśmy jak taki dzień przebiegał w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boruszowicach. 

Czytaj dalej

Amnestia w bibliotece!

Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu zachęca czytelników do reagowania na upomnienia - do zwracania książek lub informowania bibliotekarzy, co się z książką stało.   Akcja ma związek z przygotowywaniem się placówki do  wypożyczania komputerowego. Czytelnicy są też proszeni o odwiedzanie biblioteki z dowodem tożsamości i numerem PESEL celem uzupełnienia i aktualizacji danych w systemie. Więcej informacji na www.gok-tworog.pl

 

 

Lekcja o wartościach odrobiona

Jaki jest przepis na dobry wiersz, tekst? Czy wystarczy poukładać odpowiednio słowa? – pytała przekornie Anna Rogala-Goj podsumowując w imieniu jury IX Ogólnopolski Konkurs Literacki: To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości”. Odpowiedź brzmi: nie, nie wystarczy. Czym więc wyróżnia się dobry tekst? O tym w kwietniowym "TWG Kurierze".

  

Na zdj. powyżej sekretarz konkursu Anna Rogala-Goj z patronem konkursu ks. prof. Jerzym Szymikiem,
który przybył do Brynka 26 marca. 

Attachments:
Download this file (Konkurs Literacki WYNIKI.doc)Konkurs Literacki WYNIKI.doc[ ]64 kB

Czytaj dalej

W naszych lasach...

Idealny kierunek rowerowych wypraw. Wśród szumu drzew, ukryta przed przypadkowymi spojrzeniami znajduje się dawna osada. Krywałd, bo o nim mowa, całkowicie podporządkował się prawom natury i dziś trudno wyobrazić sobie zabudowania i ludzki gwar. Nadal jednak jest tu urokliwie. To zasługa m.in. rzeki Mała Panew i przepięknej roślinności. Spotkanie tu m.in. aleję starych dębów. Zobaczcie naszą galerię i czytajcie w czerwcowym wydaniu o tym wyjątkowym miejscu. Od 10 czerwca w sklepach.

Czytaj dalej

Wspominamy ks. Gawelczyka

Pamiętamy go. Spacerującego z laską w ręce, kapeluszem na głowie, w ciemnym płaszczu. Zwykłego, prostego, a jednak wyróżniającego się z tłumu. Ks. Henryk Gawelczyk proboszcz kotowskiej parafii i historyk zmarł dokładnie 20 lat temu. Odszedł 9 marca 1999 r. Wspomnienie proboszcza publikujemy w kwietniowym wydaniu. Zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej

BERY 2019

Tradycyjne wodzenie niedźwiedzia nazywane w naszej okolicy berami odbyło się w miniona sobotę (2.03) w Połomi i Wojsce. Zobaczcie jak wyglądała zabawa.

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela