ISKRA POŁOMIA W „A” KLASIE!

Ogromna radość w szeregach drużyny „Iskra” Połomia. Jest się z czego cieszyć – awans do „A” klasy był długo oczekiwany, bo aż 31 lat! Sezon rozgrywek 2018/2019 zakończyli sukcesem, na który wspólnie ciężko zapracowali zdobywając 64 punkty.

Więcej w lipcowym "TWG Kurierze" 

Czytaj dalej

Majówkowe emocje sportowe

Trwa wiosenna runda rozgrywek piłkarskich, od połowy marca fani piłki nożnej mogą dopingować swoje drużyny. Sytuacja po meczach rozegranych do tej pory przedstawia się następująco. W klasie B na 2 miejscu w tabeli LKS Iskra Połomia z 46 pkt, LKS Orzeł Koty na 5 miejscu z 43 pkt. W klasie A LKS Olimpia Boruszowice ulokowana na 3 miejscu z 46 pkt a LKS Sparta Tworóg na 14 miejscu z 6 pkt. Poniżej prezentujemy fotorelację ze spotkania LKS Iskra Połomia, w którym zwyciężyła 4-0 nad Górnikiem II Bobrowniki Śląskie. 

Czytaj dalej

WCHODZĄ DO GRY!

Są zdeterminowani, zaangażowani, nastawieni na sukces i otwarci na nowych piłkarzy. UKS "Akademia Piłki Nożnej Gmina Tworóg", który powstał w styczniu, wchodzi do gry! Artykuł o klubie znajdziecie w aktualnym "TWG Kurierze" - szukajcie w sklepach na terenie gminy. 

Dycha rządzi!

Pot pomieszany ze szczęściem i zmęczeniem ale i z ogromnym uśmiechem na twarzy. Właśnie tak wszyscy zawodnicy przekraczali linię mety, bo „Tworogowska dycha po trowie” funduje najlepszy koktajl endorfin. Wyrazy uznania dla organizatorów za zorganizowanie kolejny raz wyśmienitej imprez oraz gratulacje dla uczestników za wspaniałą pasje biegania. 11 maja boisko SP w Tworogu wypełnione było nie tylko miłośnikami biegania i maszerowania z kijami, piękna pogoda przyciągnęła całe rodziny z dziećmi, bo to impreza biegowa dla każdego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Czytaj dalej

BIEGIEM NA METĘ!

Zapraszamy wszystkich pasjonatów biegania do udziału w V edycji biegu „Tworogowska Dycha po trowie”. Start 11 maja (sobota) o godzinie 12:00 na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Tworogu. Dystans biegu głównego 10 km. Dodatkową dyscyplina będzie marsz NORDIC WALKING. Zapraszamy także na bieg dzieci. Bieg odbędzie się o godzinie 11:00. Zapisy na www.zmierzymyczas.pl/zapisy.

 

Trwają też zapisy na Kotowski Charytatywny Bieg i Marsz Nordic Walking. Sześciokilometrowy bieg odbędzie się 3 sierpnia o godz. 13 w Kotach (boisko  LKS „Orzeł” Koty). Dodatkowe informacje znajdziecie na www.facebook.com/charytatywnybiegimarsz/

ZAPRASZAMY!

BIEGIEM PRZEZ KOTY!

Po pierwsze chęć niesienia pomocy, po drugie potrzeba zażycia zdrowej dawki sportu – to dwie motywacje organizatorów i uczestników Charytatywnego Biegu i Marszu NW w Kotach. 4 sierpnia, dzięki zaangażowaniu sołtysa, Adama Wandzika, jego żony Ewy oraz armii ludzi dobrej woli, z boiska LKS „Orzeł” Koty wystartowało ponad sto osób. Celem biegu była zbiórka pieniędzy na rehabilitację nastoletniej mieszkanki Kotów.

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela