Festyn w Tworogu - zobacz zdjęcia

W sobotę 13 lipca przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu wspaniale bawiono się na festynie sołeckim. Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się muzycy z orkiestry dętej OSP Tworóg. Gdy rodzice słuchali dźwięków waltorni i kornetu, dzieci bawił się na dmuchańcach oraz zdobywały nagrody w grach i zabawach. W trakcie trwania festynu można było podziwiać w akcji druhów z OSP Tworóg. Widzowie z wielkim zaciekawieniem oglądali pokaz ratownictwa technicznego, podczas którego strażacy demonstrowali jak wydobywa się poszkodowanego z pojazdu. Dodatkowo atrakcją dla najmłodszych była samodzielna obsługa węża strażackiego oraz nauka udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, strażacy wyjaśnili także jak zastosować defibrylator AED. Gwiazdą wieczoru był zespół Blue Party. Muzyków gorąco przyjęli liczni fani. Wieczorną zabawę taneczna do białego rana poprowadził zespół „Somer”.  

Organizatorzy festynu: sołtys, rada sołecka, GOK, DFK i OSP Tworóg.  

Czytaj dalej

"Rajcowanie przi swaczynie" - 19 edycja za nami

17 maja 2019 roku w ZSP w Boruszowicach odbył się XIX Międzygminny Konkurs Regionalny „Rajcowanie przi swaczynie”. Tegoroczna edycja nosiła hasło „Jan Paweł II we wspomnieniach mojej rodziny”. Młodsze dzieci śpiewały piosenki miłe sercu św. Jana Pawła II, a uczniowie starszych klas opisywali wspomnienia rodzinne związane z Papieżem. O wizytach Karola Wojtyły, a potem Papieża Jana Pawła II na Górnym Śląsku wszystkim gościom i uczestnikom konkursu  opowiadali najpierw najstarsi uczniowie naszej szkoły z klasy VIII – Sara, Viktoria i Łukasz. Po nich ciekawą i pełną anegdot historię wizyt Naszego Patrona na Śląsku przedstawił gość specjalny tegorocznego Konkursu – Pan Marek Szołtysek.

Czytaj dalej

I znów zaświeciło słońce!

To już coroczna tradycja. Kiedy w Mikołesce jest festyn, pogoda sprzyja. W minioną sobotę (6.07) nie było inaczej. Nie przeszkadzał ani deszcz, ani upał. Dopisała też frekwencja i humory. Wśród gości, co bardzo cieszy organizatorów, było wielu rowerzystów, którzy festyn potraktowali jako przyjemny przystanek. Gdy oni odpoczywali, inni korzystali z wielu atrakcji. Były gry i zabawy dla dzieci, lekcje udzielania pierwszej pomocy, przejażdżki bryczką, dmuchańce, malowanie buzi, a także turniej siatkówki o Puchar Sołtysa. Czas umilała orkiestra dęta OSP Boruszowice-Hanusek, występ DJ-a oraz koncert grupy Satisfaction Rock. Na głodnych natomiast czekała kiełbasa z grilla i chleb z tłustym. 

Organizatorzy zabawy: sołtys, rada sołecka, GOK, OSP Boruszowice-Hanusek.  

Czytaj dalej

Dni Tworoga - fotorelacja

Zaczęło się od moli książkowych poszukujących zaginionej opowieści. Spektakl dla dzieci połączony z animacjami nawiązywał do hasła tegorocznej imprezy. Dni Tworoga połączono bowiem z jubileuszem 70. rocznicy istnienia Gminnej Biblioteki Publicznej w Tworogu. Organizatorzy zadbali również o kącik bookcrossingowy, gdzie można było oddać przeczytane książki i wybrać coś nowego dla siebie.  Ale miniony weekend (15-16.06) to nie tylko atrakcje dla najmłodszych. Dorośli spędzali czas słuchając śląskich dowcipów, bawiąc się z zespołem "Muzykanty" i biesiadując z grupą "De Silvers". 

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela