Łańcuch serc Św. Marcina

Pod tym hasłem w sobotę 16 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu obchodzono marcinki. Impreza zorganizowana została przez radę rodziców szkoły podstawowej i przedszkola w Tworogu. Atrakcji było wiele, ognisko z pieczonymi kiełbaskami, teatrzyk dla najmłodszych, wręczenie nagród w konkursie plastycznym oraz loteria fantowa z gęsią w roli głównej. Imprezie towarzyszył szczytny cel, dochód ze sprzedaży ciast i losów przekazany zostanie na rzecz polskich szkół na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Czytaj dalej

INSPIRUJĄCE SPOTKANIE POKOLEŃ

7 listopada w Szkole Podstawowej w Boruszowicach trwał Wieczór dla Małej Ojczyzny w Stulecie Powstań Śląskich – niezwykłe spotkanie pokoleń. Podczas uroczystej akademii wykorzystano efekty innowacji pedagogicznej ukazującej historię powstań śląskich na terenie miejscowości. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Scenografię tworzyło niezwykłe dzieło – abstrakcyjny, monumentalny obraz namalowany przez uczniów klas IV-VII nawiązujący do tematu spotkania. Wysłuchaliśmy gawędy miejscowego historyka-amatora, Bernarda Opary  o historii oświaty na terenie Boruszowic i Hanuska oraz inspirującego wykładu dr. Jacka Kurka. Na zakończenie spotkania wręczono nagrody laureatom konkursu literacko-plastycznego „Pocztówka dla Jana Pawła II z historią w tle".

 

Czytaj dalej

ZDOLNE PIERWSZAKI

W dniu 18.10.2019 w Szkole Podstawowej w Tworogu odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Podczas akademii pierwszaki udowodniły, że zasłużyły na przyjęcie do grona szkolnej społeczności śpiewając piosenki i recytując wiersze. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na ucznia wszyscy otrzymali dyplomy i legitymacje szkolne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Czytaj dalej

Gdy liście przed Marcinem nie upadają, to mroźną zimę przepowiadają...

Jaka będzie zima? Przysłowia świętomarcińskie co roku podpowiadają możliwy scenariusz. Jedno z nich mówi: Gdy liście przed Marcinem nie upadają, to mroźną zimę przepowiadają... Cóż, poczekamy, zobaczymy. Ci jednak, którzy świętowali marcinki w Wojsce z pewnością na zimno nie mogą narzekać. Organizatorzy przyjęli wszystkich bardzo ciepło. Po spotkaniu w kościele parafialnym, mieszkańcy wsi udali się do restauracji "Pod Różą", gdzie czekały ciepłe napoje i słodkie rogale. Najmłodsi zobaczyli spektakl "Babroszki lecą w kosmos", po którym miało miejsce rozdanie nagród w konkursie wójta Gminy Tworóg "Jak chcę pomagac innym - moje uczynki miłosierdzia". Zobaczcie jak to wyglądało.

Czytaj dalej

Dzień Nauczyciela

W piątek 11 października w Szkole Podstawowej w Tworogu uroczyście obchodzono  Dzień Edukacji Narodowej. Święto obchodzone jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Wprowadzono go w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela. W Szkole Podstawowej w Tworogu obchody miały szczególny charakter. Dyrektor Małgorzata Ziaja serdecznie podziękowała wszystkim pracownikom oświaty a najbardziej zasłużonych wyróżniła nagrodami. Podziękowania na ręce Pani Dyrektor złożyli rodzice podkreślając szczególną rolę nauczycieli i szkoły w kształtowaniu młodego człowieka. Na zakończenie uczniowie przedstawili przygotowany program artystyczny, który był podziękowaniem dla nauczycieli za ich codzienny trud wkładany w proces edukacyjny i wychowawczy. 

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela