Ćwierćwiecze działalności

31 sierpnia w plenerach Pałacu w Brynku odbyła się jubileuszowa Gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach z okazji jej 25-lecia istnienia. W wydarzeniu po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele polskiego rządu. Wśród gości znaleźli się minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Bożena Borys-Szopa oraz Wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

Czytaj dalej

Festyn w Tworogu - zobacz zdjęcia

W sobotę 13 lipca przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu wspaniale bawiono się na festynie sołeckim. Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się muzycy z orkiestry dętej OSP Tworóg. Gdy rodzice słuchali dźwięków waltorni i kornetu, dzieci bawił się na dmuchańcach oraz zdobywały nagrody w grach i zabawach. W trakcie trwania festynu można było podziwiać w akcji druhów z OSP Tworóg. Widzowie z wielkim zaciekawieniem oglądali pokaz ratownictwa technicznego, podczas którego strażacy demonstrowali jak wydobywa się poszkodowanego z pojazdu. Dodatkowo atrakcją dla najmłodszych była samodzielna obsługa węża strażackiego oraz nauka udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, strażacy wyjaśnili także jak zastosować defibrylator AED. Gwiazdą wieczoru był zespół Blue Party. Muzyków gorąco przyjęli liczni fani. Wieczorną zabawę taneczna do białego rana poprowadził zespół „Somer”.  

Organizatorzy festynu: sołtys, rada sołecka, GOK, DFK i OSP Tworóg.  

Czytaj dalej

Od ziarenka do bochenka!

W tym roku świniowickie Święto Pieczenia Chleba połączono z Dożynkami. 25 sierpnia dziękowano nie tylko za plony ale także za pracę rolników i smak tradycyjnego chleba. Ten w Świniowicach zajmuje wyjątkowe miejsce. Dzięki odnowieniu popadającego w ruinę "piekarnioka" mieszkańcy wsi mogą szczycić się oryginalnym, unikatowym na skalę regionu a być może również kraju wypiekiem - chlebem pieczonym na liściu kapusty. Przed godz. 17 bochenki, przygotowywane według receptury sprzed stu lat, na oczach widowni zostały włożone do wolnostojącego piekarnika. Po ok. godzinie właścicielka miejscowej piekarni - Małgorzata Szyguła wyjęła pachnące chleby. Kilkadziesiąt metrów dalej trwała już zabawa dożynkowa.

Zobaczcie nasze zdjęcia z części oficjalnej wydarzenia i czytajcie wrześniowego "TWG Kuriera".

Czytaj dalej

I znów zaświeciło słońce!

To już coroczna tradycja. Kiedy w Mikołesce jest festyn, pogoda sprzyja. W minioną sobotę (6.07) nie było inaczej. Nie przeszkadzał ani deszcz, ani upał. Dopisała też frekwencja i humory. Wśród gości, co bardzo cieszy organizatorów, było wielu rowerzystów, którzy festyn potraktowali jako przyjemny przystanek. Gdy oni odpoczywali, inni korzystali z wielu atrakcji. Były gry i zabawy dla dzieci, lekcje udzielania pierwszej pomocy, przejażdżki bryczką, dmuchańce, malowanie buzi, a także turniej siatkówki o Puchar Sołtysa. Czas umilała orkiestra dęta OSP Boruszowice-Hanusek, występ DJ-a oraz koncert grupy Satisfaction Rock. Na głodnych natomiast czekała kiełbasa z grilla i chleb z tłustym. 

Organizatorzy zabawy: sołtys, rada sołecka, GOK, OSP Boruszowice-Hanusek.  

Czytaj dalej

Stopka redakcyjna

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 515 122 424
Redaktor naczelna
Marta Kobędza-Krain
Kreacja
Łukasz Krain
Mecenat
Grażyna Chmiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Wydawca
Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg,  
tel. +48 32 450 81 34, +48 512 950 842
Druk
Foto&druk Damian Zymela