Lampiony gotowe!

Drugoklasiści z SP w Tworogu są już gotowi do obchodów marcinek. 8 listopada, podczas warsztatów w ramach projektu: „St. Martin Tradition in Tworóg – Workshop” wykonały przepiękne, kolorowe lampiony. Efekty dziecięcej pracy zobaczycie dzisiaj po godz. 17. Po mszy szkolnej w kościele w Tworogu będzie mieć miejsce spotkanie ze św. Marcinem. Szczegóły TUTAJ.

Projekt jest realizowany przy współpracy z kołem DFK w Tworogu, dlatego podczas warsztatów nie mogło zabraknąć przedstawicieli lokalnej Mniejszości Niemieckiej. Szkoła współpracuje z organizacją od wielu lat realizując wspólnie niemieckojęzyczne inicjatywy. Zajęcia przy wsparciu wychowawców klas drugich poprowadziła nauczycielka języka niemieckiego Anna Lipka-Zanozik. Po warsztatach zorganizowany został poczęstunek dla wszystkich uczestników projektu.

Źródłem finansowania projektu są środki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ojczyzny Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.