Ognisty Dzień Dziecka!

Za nami gorący, niemal ognisty Strażacki Dzień Dziecka w Połomi. 10 czerwca na placu obok miejscowej remizy dominował kolor czerwony! O ognisty efekt zadbały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w czerwonych koszulkach z obszaru gmin Tworóg i Krupski Młyn. Wrażenie podkręcił widowiskowy szpaler wozów strażackich (czerwonych oczywiście!).  

Do wspólnej zabawy integracyjnej zaprosił Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tworogu oraz wójtowie gmin Tworóg i Krupski Młyn.  Wydarzenie zostało zorganizowane przede wszystkim dla członków MDP, ale nie tylko! Tego dnia mile widziane były wszystkie dzieci! I trzeba przyznać, z zaproszenie skorzystały prawdziwe tłumy!

Jakie atrakcje czekały na najmłodszych? W szeregach OSP dobra zabawa zawsze łączona jest z elementem edukacyjnym. Dzieci dowiedziały się jak udzielać pierwszej pomocy i poznawały strażacki sprzęt, ale najpierw zobaczyły imponujący pokaz wyszkolonych psów z grupy poszukiwawczo-ratowniczej z OSP w Solarni. Opiekunowie czworonogów opowiedzieli o zdolnościach swoich pupili i pokazali jak pomocny w trakcie poszukiwań bywa psi węch.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się pewne wyzwanie. Organizatorzy zaprosili dzieci do podjęcia próby bicia rekordu Guinnessa w RKO, czyli resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wyzwanie bardzo poważne, uświadamia bowiem jak wyczerpujące i wymagające wytrwałości jest ratowanie ludzkiego życia.

Na tych, którzy zdążyli się rozgrzać do czerwoności czekała lekko chłodząca konkurencja z użyciem strażackiego węża. Przelewanie wody okazało się świetną rozrywką! Młodsze dzieci chętnie bawiły się na dmuchanych zabawkach. Był tez kącik malowania buzi, wata cukrowa i grillowane kiełbaski, czyli wszystko to, co dzieci uwielbiają!