Raj dla owadów

Uwaga! W Boruszowicach powstało nowe osiedle! Nowoczesne lokale o niebanalnym wyglądzie to odpowiedź na potrzeby mieszkańców okolicy. Administratorzy obiektu bardzo odpowiedzialnie podeszli do tematu. 10 maja przeszli szkolenie i dowiedzieli się, kto zamieszka w ich domach. Niestety oferta nie jest adresowana do ludzi… Mieszkańcami domów będą bowiem owady, a w rolę deweloperów wcieliły się przedszkolaki.

Od września minionego roku w przedszkolu w Boruszowicach jest realizowana innowacja pedagogiczna „Park pełen barw i zmysłów”. Wśród celów było wymienione m.in. stworzenie kącika dla owadów. W to imponujące dzieło zaangażowali się również rodzice. 10 maja natomiast przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami Nadleśnictwa Brynek i Technikum Leśnego. Na terenie przedszkolnego podwórka, które dosłownie tonęło w kwiatach, dzieci dowiedziały się dlaczego owady zapylające są tak ważne dla środowiska. Kilka dni później dzieci założyły rabaty z ziołami i warzywami, a nawet posadziły drzewa z Krystianem Olczykiem.

Na ten temat przeczytacie w czerwcowym „TWG Kurierze”. Tymczasem zobaczcie ten raj dla owadów i uśmiechnięte przedszkolaki.