Gminna Biblioteka Publiczna od września w nowym projekcie

Jesienią ma ruszyć realizacja projektu Instytutu Książki „Mała Książka – Wieki Człowiek”. Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu bierze w nim udział. W ramach projektu przedszkolaki, które zapiszą się do GBP otrzymają Czytelnicze Wyprawki.

Dlaczego warto odwiedzać z dziećmi bibliotekę i wspólnie czytać książki? Właśnie na to pytanie odpowiada Instytut Książki.

Gdy czytasz, dajesz więcej niż myślisz. To nie tylko przyjemność i nauka. W pierwszych miesiącach życia czytanie buduje więź, bliskość, poczucie bezpieczeństwa Twojego maluszka. Dla kilkuletnich dzieci czytanie to ogromne wsparcie rozwój mowy, usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową, dostarcza wzorców osobowych i wiedzy. Sześciolatek dzięki czytaniu lepie poradzi sobie z nazywaniem i wyrażaniem emocji, książka pomaga oswoić lęki i trudne tematy, usprawnia pamięć, rozwija kreatywne myślenie i zainteresowania. Dziesięciolatek czytając wzbogaci słownictwo i umiejętność swobodnego wypowiadania się, książka pomoże mu zbudować poczucie własnej wartości, zapanować nad emocjami, zrozumieć lepiej otaczający świat.

Mało? Jeżeli to Was nie przekonało, dodamy na koniec, że wspólne czytanie to przede wszystkim czas spędzony z dzieckiem. Bezcenny, niezmarnowany, który zaowocuje w przyszłości.

A gdzie znaleźć książki? Oczywiście w bibliotece! To bezpłatny, bogaty wybór wydawnictw dla każdej grupy wiekowej. Dzieci, które odwiedzają bibliotekę z rodzicami wypracowują nawyk, który jak mycie zębów zmusza do powtarzalności. Biblioteki to centra edukacji, kultury i informacji. Warto od najmłodszych lat uczyć gdzie są, czym są i jak z nich korzystać.

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,blisko-6-tysiecy-bibliotek-w-nowej-edycji-projektu-mala-ksiazka-%E2%80%93-wielki-czlowiek,5350.html

http://wielki-czlowiek.pl/

O szczegółach projektu będzie informować Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu na stronie http://www.gok-tworog.pl/