Książka na kole – Tydzień Bibliotek rozpoczęty!

„Twoja, moja, nasza biblioteka!” – tak brzmi hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji. Co przygotowała biblioteka?

Można powiedzieć, że promocja czytelnictwa w naszej gminie ma w tym roku charakter plenerowy. Od 8 maja (od poniedziałku) w kilku punktach na terenie gminy umieszczono zagadki literackie. Waszym zadaniem jest wsiąść na rower, odnaleźć je i rozwiązać (zabierzcie ze sobą notes i coś do pisania – przydadzą się!). Wskazówki, które pomogą Wam odnaleźć zagadki w terenie zamieszczono na stronie GOK-u. Znajdziecie tam również zagadki do pobrania i rozwiązania w domu. – W naszej zabawie chodzi o promocję czytelnictwa jako sposobu na intelektualną rozrywkę, która może nam towarzyszyć w podróży i na wycieczce. Równocześnie chcemy w ten sposób zachęcać całe rodziny do aktywności rowerowej – wyjaśniają bibliotekarki.

A co jeżeli nie uda Wam się rozwiązać zagadek? – Bibliotekarki znają odpowiedzi na każde pytanie. Zapraszamy do biblioteki! – mówi jedna z nich. Szczególnie mile widziane rodziny, które będą mogły pochwalić się odnalezieniem wszystkich punktów z zagadkami. Zachęcamy Was do zabawy – czekają upominki!

Z kolei 11 maja odjazdowi bibliotekarze zapraszają na rajd rowerowy „Książka na kole”. Rajd zorganizowano przy współpracy z Lokalną Grupą Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” w ramach projektu promującego aktywność rowerową TRASA. Uczestnicy otrzymają gadżety rowerowe. Szczegóły na plakacie!