Marcinkowe spotkanie

Dziesiątki kolorowych lampionów rozświetlających listopadowy mrok, a pośrodku św. Marcin na koniu. Tak wyglądał 9 listopada parking przy kościele parafialnym w Tworogu. Marcinkowe świętowanie, zgodnie z tradycyjnym scenariuszem, nie mogło odbyć się bez spotkania z rzymskim legionistą, który zlitował się nas żebrakiem i oddał mu płaszcz. Św. Marcin zaprowadził zgromadzone dzieci i ich rodziny do kościoła parafialnego.

Tam uczniowie z SP w Tworogu przedstawili krótką inscenizację poświęconą życiu św. Marcina. Następnie dyrektor SP w Tworogu Katarzyna Mika, wójt Eugeniusz Gwóźdź oraz proboszcz ks. Adam Bryła wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego na witraż inspirowany postacią Świętego.   

Nie zabrakło świętomarcińskich rogali oraz czekających w kościelnym holu wypieków. Uczniowie z SP w Tworogu, na wzór św. Marcin, co roku myślą o osobach potrzebujących i zapraszają do działalności charytatywnej. W tym roku sprzedawali ciasta, z których dochód przeznaczą na budowę hospicjum dla dzieci „Dom Aniołów”.

Marcinki zorganizowali: SP w Tworogu, Gmina Tworóg, parafia św. Antoniego w Tworogu i sołectwo Tworóg.