Miasto znów zawołało!

Danuta Terlikowska, malarka z Tworoga zaprasza do obejrzenia wystawy w Galerii „Szyb Wilson” w Nikiszowcu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Niwnej „Art Naif Festiwal”. Po raz drugi można tam zobaczyć jej twórczość. Tym razem na wystawie znalazł się obraz olejny „Toronto nocą”.

W minionym roku Danuta Terlikowska prezentowała dwa obrazy pod wspólna nazwą „Miasto nocą”. W tegorocznej edycji również można dostrzec inspiracje urbanistyką. Festiwal potrwa do 11 września 2021r. Zapraszamy! Wystawę można oglądać stacjonarnie od 9:00 do 19:00 lub na stronie internetowej festiwalu: artnaiffestiwal.pl Polecamy!

W tym roku z powodu trwającej pandemii, która utrudnia organizację wydarzenia na skalę międzynarodową, motywem przewodnim stałą się naiwna sztuka polska. Przez cały okres wakacyjny postindustrialne wnętrze Galerii Szyb Wilson jest wypełnione kolorową, radosną i odświeżającą sztuką artystów nieprofesjonalnych, sztuką płynącą „prosto z serca do serca”, przynoszącą optymizm i nadzieję. Autorem obrazu promującego Art Naif Festiwal – Polska! – „Magiczne farby, czyli jak powstał Nikiszowiec” – jest Paweł Widera.

Danuta Terlikowska w swoim dorobku ma już cztery wystawy. W 2017 r. w Kałamarzu w Tarnowskich Górach (obecnie Praha, dawniej Dworek Goethego) po raz pierwszy pokazała światu swoje obrazy. W 2019 r. w Galerii „Schody” w Warszawie miała miejsce jej indywidualna wystawa poświęcona ulubionemu tematowi, czyli miastu nocą. Dwa obrazy z tego cyklu zaprezentowała w Galerii „Szyb Wilson” w Katowicach. Tegoroczna edycja Art Naif Festiwal to czwarta wystawa, w której wzięła udział. Malowanie, jak sama twierdzi, dobrze wpływa na jej nastrój, przynosi radość i relaks, a przy okazji rozwija kreatywność. W artystycznym repertuarze pani Danuty prócz malarstwa znajduje się literatura. Jest autorką tomiku poezji „Testament miłości” oraz bajki dla dzieci Obłoczek Dabo” (wydanie zawiera grafiki i ilustracje jej autorstwa).