Przedszkolaki powitały wiosnę!

No i mamy wiosnę! 21 marca przedszkolaki z naszej gminy zadbały o to, by zima odpłynęła w siną dal!

Do witania wiosny przedszkolaki z Wojski przygotowywały się już od jakieś czasu poprzez konkurs plastyczny pt. „Marzanna”. Dzieci dowiedziały się również, że zwyczaj topienia lub palenia marzanny, czyli kukły mającej symbolizować zimę, wiązał się ze słowiańskim świętem — Jare Gody (zdj. udostępnione przez przedszkole).

„Pierwszy Dzień Wiosny” w przedszkolu w Boruszowicach upłynął na poszukiwaniu pierwszych znaków budzącej się dożycia przyrody. Nie zabrakło wymownego pożegnania zimy. Dzieci głośno krzyknęły: Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy! Ze względów ekologicznych Marzanna z Boruszowic nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona w ogrodzie przedszkolnym (foto. Magdalena Nowak).

Z kolei w Kotach pierwszy dzień wiosny przedszkolaki postanowiły podkreślić strojami. Tego dnia dominowały zielone kreacje. Dzieci przeprowadziły wywiad z Panią Wiosną oraz brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych o tematyce wiosennej. Nie zabrakło również zabaw sensorycznych i eksperymentów z barwieniem kwiatów (źródło: facebook).