Road Rock w Barci Dębowej – zapraszamy na koncert!

Przypominamy i zapraszamy w najbliższą sobotę na rockowy wieczór w starym, dobrym stylu. Trochę ociekający motocyklowym, męskim graniem, momentami nawiązujący do klasyków rockowej sceny takich jak AC/DC, czy Scorpions, ale też z odrobiną „swojskiego” brzmienia, bo napisanego przez „lokalsów”.

Już w listopadzie na kameralnej scenie Barci Dębowej w Tworogu wystąpi Road Rock – zespół, który swoją rockową drogę rozpoczął w 2014 r. w piwnicach hali sportowej w Zawadzkiem. Sprawcą muzycznego, pozytywnego zamieszania jest gitarzysta Michał Kusz. To on komponuje utwory, a jak wiadomo warstwa muzyczna to wizytówka zespołu. Ta jest bardzo czytelna. Klasyczny, dobry rock. – Może nie jest odkrywczo, ale na pewno głośno – mówi autor tekstów i perkusista, Marcin Łucki.

Gdy wyszli z „podziemi” w pierwszej kolejności zdobyli serca mieszkańców województwa opolskiego. W lipcu 2022 roku ballada „Lewiatan” z płyty „Odcienie szarości” znalazła się na pierwszym miejscu Opolskiej Listy Polskich Przebojów. Ale rockowa ekspansja trwa! Zespół gra na terenie całego Śląska, a niebawem będzie gościem gminy Tworóg, z którą wiąże go gitarzysta – Michał Zawiślok z Nowej Wsi Tworoskiej.

Zespół (obecnie w składzie: Laura Czichon – wokal; Michał Kusz – gitara; Adam Zaręba – bas; Marcin Łucki – perkusja; Michał Zawiślok – gitara) ma spory, sceniczny potencjał. Świadczą o tym pozytywne recenzje i rosnąca popularność. Muzycy nie ukrywają, że mają apetyt na więcej. Marzą o wystąpieniu na dużym, rockowym festiwalu. A jak wiadomo – chcieć to móc! Z pewnością jeszcze o nich usłyszymy. Tymczasem zapraszamy na listopadowy koncert.

Odbędzie się 11 listopada do Barci Dębowej w Tworogu. o godz. 20. Wstęp wolny! Musicie tam być!