Szkoła Patriotów w Boruszowicach

27 listopada dyrektor ZSP w Boruszowicach, Anna Rogala-Goj odebrała certyfikat Szkoły Patriotów. Wyróżnienie wręczyła Kurator Oświaty Urszula Bauer podczas uroczystości zorganizowanej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach.

– Zdobycie certyfikatu jest zwieńczeniem naszych działań na rzecz społeczności lokalnej służących utrwaleniu pamięci o przodkach. Wszystkie działania, które podejmowaliśmy przez kilka miesięcy trwania projektu, przypomnieliśmy w krótkim filmie zamieszczonym w zakładce Szkoła Patriotów. A najbardziej spektakularnym wydarzeniem podsumowującym działania szkoły było odsłonięcie tablicy pamiątkowej upamiętniającej powstańców śląskich z terenu miejscowości (Wieczór dla Małej Ojczyzny – 17.11) – mówi Anna Rogala-Goj.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele 222 szkół z całego województwa śląskiego. Jednak reprezentacja z zaledwie 30 szkół mogła wystąpić z pocztem sztandarowym. W tym gronie podstawówka z Boruszowic. – Nasz poczet sztandarowy otrzymał z rąk europosłanki Jadwigi Wiśniewskiej bandolierę z napisem Szkoła Patriotów. Uczniowie wyróżnieni udziałem w uroczystości, czyli przedstawiciele klas – szóstej, siódmej i ósmej, wchodzili do sali widowiskowej w takt werbli i pięknie prezentowali się na scenie. Udało się utrwalić te wzruszające chwile na fotografiach. Przyznanie certyfikatu i udział pocztu sztandarowego w uroczystości to ogromne wyróżnienie dla szkoły i wysiłku nauczycieli włożonego w realizację projektu, a szczególnie koordynatora projektu, pani Iwony Pilc – podsumowuje Dyrektor Szkoły.

Zdjęcia – archiwum szkoły.