„Gibkie gizdy” i nie tylko…

W sobotę 5 sierpnia po raz piąty odbył się Kotowski Bieg i Marsz NW. Mimo niefortunnych prognoz mówiących o silnych opadach deszczu i wysokiego ryzyka burz, pogoda okazała się łaskawa dla biegaczy. Czyżby nawet św. Medard sprzyjał organizatorom?

Przecież eksperci alarmowali o deszczach, gradobiciach, porywach wiatru. Tymczasem w Kotach, jakby na specjalne życzenie, tego dnia było sucho. – Jak to wyjaśnić? To już chyba sprawka św. Medarda – mówili pół żartem, pół serio członkowie LKS „Orzeł” Koty. Ludowy Klub Sportowy z Kotów po raz kolejny był organizatorem wydarzenia, dlatego członkowie Klubu poważnie martwili się o pogodę. Na szczęście wszystko się udało, a organizatorzy znów stanęli na wysokości zadania. Co do tego uczestnicy wydarzenia nie mają wątpliwości: – Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dajemy dziesięć punktów na dziesięć! – komentuje jeden z nich.

Kotowska impreza przez lata wypracowała sobie opinię jednej z najsympatyczniejszych w powiecie. Wiele osób wraca tu co roku nie tylko z powodów sportowych, ale także ze względu na panującą atmosferę. – Dla takich komplementów warto to robić – przyznaje prezes Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” Koty, Adam Wandzik. – Chciałbym bardzo podziękować sponsorom. Bez waszego wsparcia organizacja imprezy nie byłaby możliwa. Ogromne podziękowania kieruję również w stronę zaangażowanych członków Kluby, którzy zaoferowali swój czas i ciężko pracowali przy przygotowaniach. Naprawdę postarali się – mówi.

Wystartowało 165 zawodników. Trasa liczyła jak zawsze ok. 6 km. po leśnych ścieżkach Kotów. Bieg wygrał Adam Kukowka z Kalet z czasem 20 min i 50 sek. II miejsce – Marek Grund ze Strzebinia. III miejsce zajął Mateusz Kurek z Nowej Wsi Tworoskiej, stając się jednocześnie najszybszym reprezentantem naszej gminy. Drugim najszybszym zawodnikiem z gminy został Miłosz Bochenek z Tworoga, a trzecim – Jakub Cieślik reprezentujący Stowarzyszenie Sportowe „BJJ IKIZAMA CLUB” z Boruszowic.

Z kolei Marsz Nordic Walking wygrał Jarosław Kabata z Tarnowskich Gór z czasem 36 min i 09 sek. Wśród zawodników z gminy Tworóg zdecydowanie wyróżniło się jedno nazwisko. Najszybciej trasę pokonał Aleksander Włodarczyk z Tworoga, II miejsce – Aleksandra Włodarczyk, III – Robert Włodarczyk z Tworoga… Gratulujemy! Pełne wyniki na stronie www.zmierzymyczas.pl.

Główne nagrody wręczył wójt Gminy, Eugeniusz Gwóźdź. Następnie odbyło się losowanie nagród dodatkowych ufundowanych przez sponsorów. Na koniec, w ramach ciekawostki, warto wspomnieć o jednym z zawodników – Jerzym Pradeloku, który biegł w teamie „Gibke Gizdy” z Tworoga. Ten zawodnik to dowód na to, że sport uzależnia. Bieg w Kotach był jego 103 sportowym wydarzeniem w życiu!

Partnerem wydarzenia były Lasy Państwowe.