Brawo dziewczyny!

Czy to już pierwsze skutki posiadania nowej sali gimnastycznej? Uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojsce wywalczyły, po raz pierwszy w historii szkoły, II miejsce w półfinale wojewódzkim zawodów siatkówki czwórek dziewcząt rocznika 2010 i młodszych, w ramach rozgrywek szkolnego związku sportu. To ogromny sukces!

Zawody odbyły się 8 maja w Szkole Podstawowej nr 18 w Zabrzu. Udział w rywalizacji wzięli zwycięzcy zwodów rejonowych: SP 18 z Zabrza (rejon Ruda Śląska – Zabrze), MSP 1 w Knurowie (rejon powiat gliwicki – miasto Gliwice), SP 32 w Bytomiu (rejon Bytom – Piekary Śląskie) oraz drużyna z ZSP w Wojsce (rejon powiat tarnogórski – powiat lubliniecki). – Dziewczyny wygrały mecz półfinałowy z MSP 1 w Knurowie, a w finałowej walce o końcowe zwycięstwo, stoczyły emocjonujący pojedynek siatkarski z gospodarzami, przegrywając nieznacznie dopiero w tie breaku 13:15 i ostatecznie zajmując w tych zawodach II miejsce – informują nauczyciele.

Szkołę z Wojski reprezentowały: Emilia Wasylów, Maja Gumulak, Lena Polak, Paulina Jonecko, Karolina Świętek, Julia Jaworek, Milena Kurcz, Wiktoria Osman, Natalia Skubela, Natalia Gładysz i Natalia Taraszczuk. Brawo dziewczyny!

Nauczyciele z Wojski dziękują Radzie Rodziców za zorganizowanie przejazdu zespołu na zawody do Zabrza.