Mikołajkowe zmagania na macie

8 grudnia odbyło się spotkanie mikołajkowe Stowarzyszenia Sportowego BJJ IKIZAMA CLUB. Na sali widowiskowej GOK-u, na której trenują sportowcy, pojawiło się kilkadziesiąt osób. Spotkanie rozpoczęto podsumowaniem roku i dokonań Klubu. A jest się czym chwalić!

W tym miejscu nie zabrakło podziękowań dla dyrektor GOK- Grażyny Chmiel za umożliwienie organizacji treningów w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu. Dziękowano również wójtowi Gminy za wspieranie aktywności fizycznej i zaproszono go do wzięcia udziału w mikołajkowym treningu. Eugeniusz Gwóźdź skorzystał z zaproszenia i jak każdy z zawodników, bez żadnej taryfy ulgowej, odważnie wszedł na matę. Jednak nim rozpoczęto rozgrzewkę, trener Michał Goj, opowiedział o minionym roku.

Trener nie szczędził oklasków i gratulacji dla swoich podopiecznych. Zawodnicy wzięli udział w sześciu turniejach Brazylijskiego Jiu-Jitsu, w których zdobyli łącznie 21 medali. W VII Superpucharze Polski zawodnicy zdobyli 3 srebrne medale i 3 brązowe medale. W III Pucharze Polski Południowej 7 zawodników wywalczyło 2 medale złote, 3 medale srebrne, 2 medale brązowe. Było też srebro zdobyte na Copa Silesia II oraz 5 medali na XIII Pucharze Polski Jiu- Jitsu (3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy). W listopadzie – podczas Solt 6 – zawodniczka IKIZAMY zdobyła złoto, natomiast w XIX Mistrzostw Polski Jiu-Jitsu zawodnik wywalczył tytuł Wicemistrz Polski! Ponadto reprezentanci naszego miejscowego Klubu wystartowali w trzech turniejach biegowych – Klub reprezentowało łącznie 60 zawodników. Sportowców nigdy nie brakuje na Tworogowskiej Dysze po Trowie oraz Kotowskim Biegu i Marszu NW. W tym roku IKIZAMA wystawiła także swoich zawodników w półmaratonie PKO Silesia Marathon.

Jest się czym chwalić, jest co wspominać i jest o co dalej walczyć! Bo jak zawsze podkreśla Michał Goj, prawdziwą wygraną jest samorozwój i pokonywanie własnych ograniczeń. Tego uczy swoich podopiecznych i tego im życzy na każdym spotkaniu.

Zobaczcie naszą fotorelację z mikołajkowych zmagań na macie.