Młodzież na medal!

17.03.2023 w świetlicy OSP w Świniowicach odbyły się Gminne Eliminacje ” Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej” dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z gminy Tworóg. Eliminacje odbywały się w trzech kategoriach dla: klas I-IV, V-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.

W kategorii I-IV i V-VIII najlepsi okazali się druhowie z OSP Tworóg, w kategorii szkół ponadpodstawowych najlepiej poszło OSP Świniowice. Najlepsi druhowie, którzy zajęci trzy pierwsze miejsca w swojej kategorii, będą reprezentować gminę Tworóg w eliminacjach powiatowych.

W trakcie zmagań druhowie odpowiadali na pytania z zakresu pożarnictwa w formie pisemnej. „Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej” dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP odbył się po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Natomiast 25 marca o godz. 9: 00 na Hali Sportowej w Wielowsi odbyły się I Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP. W turnieju łącznie wystartowało 9 drużyn z gminy Tworóg, Krupski Młyn i Wielowsi. Nie zabrakło sportowych emocji, dla młodych druhów był to nie lada sprawdzian z wiedzy z zakresu pożarnictwa i umiejętności jej praktycznego wykorzystania.

Wszystkim gratulujemy!

Zobaczcie nasze fotki i czytajcie „TWG Kuriera” w wersji papierowej!