Na początek „chillout”

Na początek nowego sezonu najlepszy jest chillout w dobrym towarzystwie z grillowaną kiełbaską i muzyką w tle. Tak właśnie Święto Pracy spędzili piłkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Akademia Piłki Nożnej. 1 maja wychowankowie UKS APN GMINA Tworóg zorganizowali rodzinny piknik, który był jednocześnie otwarciem letniego sezonu i okazją do integracji na świeżym powietrzu.

Majowy chillout na boisku przy SP w Tworogu odsłonił to, co przez zimę magazonowali i trenowali – energię, motywację i pełne skupienie na piłce! Gdy rodzice przygotowywali grillowane kiełbaski, piłkarze (młodsi i starsi) rozgrzewali się na murawie i ani myśleli z niej schodzić! – Jako rodzice jesteśmy bardzo zadowoleni. Dzieci uwielbiają treningi. Mają tu swój świat, w którym mogą się rozwijać i uwierzyć w siebie. Wielu wychowanków Klubu ma przed sobą sportowe kariery. Poza tym widać, że trenerzy podchodzą do sprawy z pasją i strategią – mówi tata jednego z uczniów.

Nowy sezon zapowiada się bardzo atrakcyjnie i pracowicie. UKS będzie kontynuować pracę z 7 drużynami piłkarskimi, ale są też nowości. Jak informuje prezes organizacji Mirosława Minor, w tym roku UKS rusza z dodatkową sekcją koszykarską dla dziewczyn, chłopców i amatorskim zespołem seniorów. Treningi odbywają się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej. Trenerką drużyn jest Marzanna Matuszek, nauczycielka wychowania fizycznego w SP Tworóg. Tworzona jest też grupa gimnastyczna, w której być może znajdzie się oferta dla dorosłych.