Płyń z nurtem!

– Oddaj się chwili relaksu i rozkoszuj pięknem natury! – takimi słowami do skorzystania ze swojej oferty zachęca Marcel Huniak, właściciel firmy Kajaki Żyłka. Firma swoją działalność rozpoczęła na początku bieżącego roku i jest to obecnie najbliższa gminie stanica kajakowa. Znajduje się zaledwie 9 km od Tworoga.

Osada Żyłka to malownicza miejscowość, która na stałe zamieszkana jest przez kilkanaście rodzin. Większość osób pojawia się tutaj latem. Wielkim atutem Żyłki jest bardzo czyste powietrze, bliskość natury, rzeki, lasu. Tutaj człowiek po prostu odpoczywa. Postanowiliśmy podzielić się tym szczęściem z innymi – mówi Marcel Huniak, który jest pomysłodawcą i założycielem firmy Kajaki Żyłka.

Spływy kajakowe po Małej Panwi od dłuższego czasu cieszą się dużym zainteresowaniem. Kajakarstwo daje możliwość sprawdzenia swoich sił i umiejętności, a przede wszystkim doskonała forma uprawiania sportu połączonego z relaksem. Mała Panew, której źródło znajduje się w pobliżu miasta Koziegłowy płynie między innymi przez  gminę Tworóg i Krupski Młyn. – To żywa rzeka o meandrującym biegu i w większości piaszczystym dnie. Spływ to świetna okazja, by doświadczyć bezpośredniego kontaktu z naturą, podziwiania przysiadających na tatarakach ważek czy podglądania saren nad rzeką – zachwala właściciel. I rzeczywiście się nie myli. Sprawdziliśmy osobiście!

Bogactwo flory i fauny zachwyca, a płynąc kajakiem w ciszy można podziwiać widoki niedostępne z lądu. Rzeka z każdym zakrętem potrafi się diametralnie zmienić ukazując nam swoje dzikie i malownicze oblicze. No i przede wszystkim kajaki to rewelacyjny sposób na spędzanie wolnego czasu dla osób w różnym wieku, o różnym poziomie zaawansowania. Przepłynęliśmy jedną z trzech oferowanych tras – odcinek z Żyłki do Starego Ziętka. Nasza recenzja? Świetna przygoda! Nieoczywiste zwroty akcji, fascynujące miejsca, kontakt z wodą (dosłowny!). Po prostu genialna rozrywka! Gorąco polecamy! Trasa liczy 4,3 km, której pokonanie zajmie Wam średnio 2 godziny. W ofercie jest także czterokilometrowy odcinek Pusta Kuźnica – Żyłka oraz ponad dziesięciokilometrowy Krupski Młyn (Stary Ziętek) – Kielcza. Niezależnie od wariantu właściciel gwarantuje odbiór i wywóz kajaków w umówionych miejscach. W szerokiej ofercie firmy znajduję się doradztwo ratownika WOPR dla osób, które pierwszy raz próbują swoich sił na kajakach. Natomiast po spływie do dyspozycji klientów jest miejsce na ognisko i grilla, boisko do siatkówki, możliwość strzelania z łuku, gra w bule oraz boisko do badmintona.

W prowadzenie firmy zaangażowana jest najbliższa rodzina, więc można się poczuć rzeczywiście jak w domu. Właściciel nie tylko przygotuje dla Was przepyszną kiełbasę z ogniska, ale także podzieli się ciekawymi opowieściami. Nam się bardzo podobało!