Tworogowska Dycha po trowie – fotorelacja

„Tworogowska Dycha po trowie” zaliczona! 13 maja był pot, był kurz, ale wyjątkowo w tym roku nie było błota! Zwycięzcą ósmej edycji „Tworogowskiej Dychy po Trowie” został mieszkaniec Tworoga Miłosz Bochenek. – Bardzo się cieszę! Startuję co roku, ale jak dotąd nie wygrałem biegu. Byłem co prawda pierwszy wśród mieszkańców gminy Tworóg, ale nigdy w kategorii open. To dla mnie wielki sukces – przyznaje pan Miłosz.

Zwycięzca wystartował z numerem jeden. Ten wyjątkowy i, jak pokazał czas, proroczy numer został wylicytowany podczas tegorocznego finału WOŚP w Tworogu. Pan Miłosz przebiegł 10 km w zaledwie 38 min. i 22 sekundy. – Świetna impreza, bardzo dobra organizacja, fajni sponsorzy. W minionych latach pogoda bywała różna. Czasami trochę padało, a trasa była błotnista, ale to tylko dodaje uroku. Tym razem było sucho i trochę wietrznie – mówi pan Miłosz.

W biegu crossowym wystartowało ponad 150 zawodników, w marszu nordic walking – 40 osób. Dodatkową konkurencją był bieg dzieci, który dostarczył najmłodszym sportowcom wielu emocji.

Dla wielu pasjonatów biegania oferta Tworoga to już obowiązkowy event. Na stracie pojawiły się m.in. reprezentacje gminnych organizacji: z OSP Koty, boruszowickiego Stowarzyszenia Pozytywnej Energii oraz Stowarzyszenia Sportowego „BJJ IKIZAMA CLUB”. Pasjonaci brazylijskiego Ju-Jitsu z naszej gminy traktują udział w biegu jako sposób na integrację grupy i ciekawą formę aktywności na świeżym powietrzu. – Jest okazja do spotkania się w innych okolicznościach. Miła odskocznia od męczarni na macie. Nie przygotowujemy się do startu, bazą są nasze treningi BJJ. Wiele osób biega i regularnie startuje w tego typy wydarzeniach, część przygotowuje się do udziału w maratonach i półmaratonach – mówi trener Michał Goj.  Ikizamę reprezentowało niemal 30 osób!

W zestawieniu wyników mieszkańcy naszej gminy wypadli bardzo dobrze. Drugim, po Miłoszu Bochenku, najszybszym mężczyzną został Sebastian Imach (OSP Koty), na III miejscu znalazł się Jakub Cieślik (BJJ IKIZAMA CLUB Boruszowice). Wśród kobiet najszybszą mieszkanką gminy została Paulina Dawczak (Koty), tuż za nią na podium stanęła Aleksandra Włodarczyk (Tworóg), na III miejscu – Dominika Sobel (Boruszowice). Z kolei w ogólnym zestawieniu wyników w kategorii Marsz NW Jerzy Antoniak (Boruszowice) zajął wysokie trzecie miejsce. Nie zabrakło na trasie wójta gminy Tworóg, Eugeniusza Gwoździa, który startuje co roku. Tym razem wypróbował marsz NW. Na metę dotarł jako piąty. Gratulacje dla wszystkich zawodników!

Poniżej znajdziecie szczegółowe wyniki z podziałem na kategorie.

Organizatorami biegu była Gmina Tworóg oraz GOK w Tworogu, a koordynatorami wydarzenia Artur Konfederak i Piotr Gwóźdź. Po raz kolejny w imieniu organizatorów ogromne podziękowania dla licznych sponsorów oraz strażaków z naszych jednostek za zabezpieczenie trasy.

WYNIKI BIEG

WYNIKI NW