Wytoki trafiły do „ekomuzeum”

Niedawno zachęcaliśmy Was do udziału w konkursie „Miejsca warte odwiedzenia na terenie Stowarzyszenia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”. Konkurs był związany z nowopowstałą aplikacją „Ekomuzea”. Niedawno ogłoszono wyniki.

Aplikacja mobilna Ekomuzea jest efektem międzynarodowej współpracy w ramach projektu „Marka Turystyczna – sieć Ekomuzea” współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej. Aplikacja obejmuję m.in. gminę Tworóg i nasze bliskie sąsiedztwo, a także wiele ciekawych miejsc, które jako turyści z pewnością powinniśmy zwiedzić.

Wśród laureatów konkursu jest mieszkaniec gminy Tworóg. Piotr Głowania zgłosił urokliwy zakątek: Staw Wytok. 7 maja w urokliwym zakątku, wśród łąk, szumu wody i malowniczego lasu pan Piotr wraz z córkami odebrał nagrodę.

Pełna lista laureatów pod linkiem:

https://lesnakrainalgd.pl/aktualnosci/546/wyniki-konkursu-na-34miejsca-warte-odwiedzenia-na-terenie-stowarzyszenia-lgd-lesna-kraina-gornego-slaska34

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział, za cudowne zdjęcia i niezwykłe opisy przepięknych miejsc, a my zachęcamy Was o obejrzenia filmu, w którym widać inne zgłoszone do konkursu miejsca, ale z powiatu lublinieckiego. Być może zachęcą Was do lokalnej turystyki.