XIII Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych

Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku po raz drugi został gospodarzem Mistrzostw Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Trzynasta edycja imprezy odbyła się w dniach od 6 do 9 października. Celem mistrzostw jest współzawodnictwo szkół – członków stowarzyszenia EUROPEA-Polska oraz wyłonienie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w 2023 r. W rywalizacji wzięło udział 9 szkół z całego kraju.

Drużyny ze szkół leśnych w Brynku, Tucholi, Zagnańsku, Rogozińsku, Lesku, Biłgoraju, Goraju, Starościnie i Rucianem-Nidzie rywalizowały w m.in. w biegu leśnika oraz zawodach drwali na terenie szkolnym w konkurencjach: zmiana łańcucha, przerzynka kombinacyjna, przerzynka precyzyjna, okrzesywanie. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy arborystyczne, degustacja produktów marki „Dobre z Lasu” oraz widowiskowe rzeźbienie w drewnie i lodzie. Na naszych zdjęciach możecie zobaczyć niesamowity pokaz Damiana Gacka, który udowodnił, że pilarka może być sztuką.

Organizacje wydarzenia wsparli: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Lasy Państwowe, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Europea oraz główny fundator nagród – husqvarna

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu naszego miesięcznika.