Z NIEMAPĄ po górnośląskich lasach

Mnóstwo ścieżek rowerowych, atrakcyjnych turystycznie terenów pokopalnianych, cienistych buczyn i rezerwatów przyrody. Górny Śląsk to wbrew obiegowej opinii nie tylko fabryki, kopalnie i dymiące przemysłowe kominy. To przepiękny teren przyrodniczy oferujący unikatowe miejsca, idealne do rodzinnej turystyki. Warto go odkryć! W tym celu powstała „NIEMAPA Lasy Górnego Śląska”. Jest to owoc współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach z kolektywem Mamy Projekt.

Czym jest NIEMAPA? To seria nietypowych przewodników dla wszystkich, którzy chcą wspólnie z dziećmi odkrywać otaczający ich świat. Serię tworzy kolektyw Mamy Projekt. Powstało już 20 oryginalnych, bogato ilustrowanych przewodników, najnowszy dotyczy lasów Górnego Śląska. Wszystkie znajdziecie na https://niemapa.pl/

Najnowsza NIEMAPA to nie tylko ilustrowana lista mniej znanych miejsc na Górnym Śląsku. To także propozycje kreatywnego spędzania wolnego czasu dla całych rodzin. To pomysły na gry i zabawy w leśnych przestrzeniach. Dla miłośników przygód autorki przygotowały całą serię wyzwań. Od wyszukiwania różnych gatunków roślin, przez przyglądanie się ziemi, na sprawdzaniu zapachów kamieni skończywszy. Wyzwania oraz zróżnicowane sposoby na spędzanie czasu w lesie oraz piękne i pełne humoru ilustracje na pewno przypadną do gustu każdemu miłośnikowi przyrody. – Zależy nam, żeby dzieci jak najbardziej świadomie spacerowały po lesie, w którym wszystko ma znaczenie. Każda zabawa umieszczona w NIEMAPIE pokazuje, jak funkcjonuje przyroda i jak delikatna bywa. Chcemy, żeby maluchy już od najmłodszych lat uczyły się odpowiedzialności za środowisko – zaznacza Małgorzata Żmijska, z kolektywu Mamy Projekt, współautorka wydawnictwa. Każde umieszczone na NIEMAPIE miejsce zostało sprawdzone przez ekspertów, czyli rodziny z dziećmi i skonsultowane z leśnikami. Co więcej, przewodnik pokazuje, gdzie można swobodnie poruszać się z dziecięcym wózkiem.

Wydawnictwo dostępne jest już nieodpłatnie u leśników oraz na stronie www.niemapa.pl.

POLECAMY!