Budżet partycypacyjny

Do 17 września można oddawać głosy na projekty zgłoszone do realizacji w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na rok 2022, wśród nich dwa dotyczą gminy Tworóg. Zachęcamy do oddawania głosów.

Każdy mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, bez względu na wiek, może oddać swój głos na jeden z projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Przed podjęciem decyzji, zachęcamy do zapoznania się z opisami poszczególnych projektów, które są zaprezentowane na stronie www.budzetpartycypacyjny.tarnogorski.pl

W celu oddania głosu należy wypełnić formularz do głosowania podając podstawowe dane takie jak:   imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel i wypełnić krótką ankietę. Bardzo ważne należy  zaakceptować wszystkie 4 oświadczenia dotyczące przetwarzania swoich danych osobowych i zatwierdzić formularz przyciskiem „potwierdź”. Głosowanie odbywa się pod linkiem:

https://budzetpartycypacyjny.tarnogorski.pl/?fbclid=IwAR3j63tg2M9QIivj1d7KQxeTqZc9DyP0WuM6IwrcBAucINdVdklVDzjdva8

Projekty dotyczące gminy Tworóg:

  • Tworóg: Gościu, siądź pod mym liściem… – montaż obiektów małej architektury parkowej w Brynku wraz z remontem ogrodzenia ogrodu botanicznego. Projekt był zgłaszany w zeszłym roku do Budżetu Partycypacyjnego, ale ze względu na niewystarczającą ilość głosów, nie został zrealizowany. 
  • Krupski Młyn: Dalszy etap remontu drogi powiatowej 3235 S – Tworóg / Krupski Młyn. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Gminy Tworóg oraz Gminy Krupski Młyn przegłosowano projekt remontu odcinka drogi powiatowej 3235 S z poboczami (zgłoszonej również w tej edycji) na długości 500 mb za kwotę 180.000 zł. Obecny budżet remontu o długości około 800 mb, to kwota 270.000 zł. Realizacja zadania pozwoli połączyć wyremontowany odcinek drogi z nową nawierzchnią ulicy w miejscowości Koty.