Msza Święta niedzielna on line

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koronawirusem, wszelkie nabożeństwa i Msze Święte, zgodnie z dekretem Biskupa gliwickiego, zostały zawieszone do odwołania. Jak sobie radzą nasze parafie? 

W Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kotach zaproponowano msze za pośrednictwem telewizji, radia i internetu. W niedzielę 22.03.2020 ksiądz proboszcz Marcin Kwoczała odprawiał Mszę Świętą on-line, w której uczestniczył wikariusz Przemysław Tyburski z Krupskiego Młyna. W najbliższą niedzielę 29 marca wierni również będą mogli uczestniczyć w Mszy Świętej, która będzie transmitowana o godz. 10:30, z Parafii Świętego Józefa w Krupskim Młynie, poprowadzi ją wikary Przemysław Tyburski a kazanie wygłosi ksiądz Marcin Kwoczała.

Transmisje na żywo można oglądać pod adresem: 
https://www.facebook.com/Parasmedia-104157784559833/

W Tworogu również sytuacja bezprecedensowa. Drzwi kościoła są na ogół zamknięte dla wiernych. Z pewnymi wyjątkami. Codziennie od godz. 12 do godz. 16 kościół jest otwarty dla osób przychodzących na indywidualna modlitwę. Ksiądz proboszcz codziennie odprawia dodatkową mszę (bez udziału wiernych) w intencji chorych, personelu medycznego oraz w intencji wszystkich parafian.