Nic dwa razy się nie zdarza…

12 stycznia w Szkole Podstawowej w Tworogu odbyła się uroczystość pożegnalna Małgorzaty Ziaja. Pani dyrektor przeszła na emeryturę zostawiając rozbudowaną o nowe skrzydło, świetnie wyposażoną i bardzo dobrze ocenianą szkołę, w której dzieci nie tylko się uczą. W tych murach obowiązującym standardem jest bycie uważnym na innych i wychowanie młodego pokolenia w wartościach. Jest to widoczne w realizowanych projektach, konkursach, wynikach uczniów i ich zaangażowaniu na przykład w działania charytatywne.

Były podziękowania, gratulacje, słowa uznania i życzenia płynące z wielu stron. W pożegnaniu Pani Dyrektor wzięły udział osoby, które odegrały ważną rolę w jej zawodowym życiu. Włodarze gminy – obecni i dawni, przedstawiciel Kuratorium, dyrekcje gminnych szkół, jednostek organizacyjnych gminy, reprezentanci organizacji działających na terenie gminy, przedstawiciele Lasów Państwowych, Zakładu Usług Komunalnych, Parafii w Tworogu, w końcu nauczyciele i pracownicy podstawówki, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Nie zabrakło najbliższej rodziny Pani Dyrektor z mężem na czele.

– To dla mnie ważny dzień. Dla szkoły myślę również, bo przyjdą zmiany. Jako nauczyciel historii wiem, że na zmiany czekamy, przyjmujemy je i akceptujemy, a jako niepoprawna optymistka zakładam, że wszystkie zmiany przynoszą coś dobrego – powiedziała Małgorzata Ziaja podczas uroczystości.

Szkoła składa się obecnie z 15 oddziałów, do których uczęszcza ponad 300 uczniów i pracuje niemal 40, świetnie przygotowanych nauczycieli. Te mury przez lata były drugim domem dla Małgorzaty Ziaja. Nadszedł jednak czas pożegnania. Oj, w niejednym oku zakręciła się łza… – Chciałam wszystkim podziękować za te lata pracy. Dobrej pracy. Jestem osobą szczęśliwą. Zawsze rano chętnie szłam do pracy, ale równie chętnie z niej wracałam do domu. To zasługa wielu osób, z którymi miałam zaszczyt współpracować.

Po części oficjalnej usłyszeliśmy muzyczny prezent dla Pani Dyrektor – występ absolwenta szkoły Antoniego Jaruszowic, który tydzień temu zagrał i zaśpiewał z Tworoską Scholą Parafialną (koncert kolędowy „Radość Świata”). Wystąpił także zespół regionalny „Kamratki”, który funkcjonował przy SP w Tworogu.

Zobaczcie nasze zdjęcia z uroczystości, która upłynęła pod hasłem „Nic dwa razy się nie zdarza”. Więcej na ten temat przeczytacie w lutym – w kolejnym wydaniu „TWG Kuriera”.