Nie ma wystawy, jest ptasia grypa

Uwaga! Wystawa ptaków egzotycznych, która miała się odbyć w terminie 13-14 listopada na sali widowiskowej GOK zostaje odwołana z powodu ptasiej grypy na terenie powiatu tarnogórskiego.

Gmina Tworóg znalazła się w obszarze zapowietrzonym, w związku z tym wystawa ptaków egzotycznych w ramach Mistrzostw Stowarzyszenia TSHKiPE pod patronatem Wójta Gminy Tworóg zostaje przełożona na inny termin. Organizatorzy przepraszają za zaistniałą sytuacją, na którą nie mają wpływu.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowskich Górach informuje o wystąpieniu ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w powiecie tarnogórskim w miejscowości Kopienica, stwierdzonego na postawie wyników badań laboratoryjnych z PIWet-PIB Puławy z 6 listopada 2021 r.
Obszar zapowietrzony (promień 3 km od ogniska) obejmuje miejscowości: Kopienica, Łubie, Jasiona, Wojska. Natomiast do obszaru zagrożonego (promień 7 km od obszaru zapowietrzonego) należą miejscowości: Tarnowskie Góry – dzielnice Strzybnica i Rybna, Koty, Tworóg, Połomia, Brynek, Hanusek, Boruszowice, Świniowice, Miedary, Laryszów, Wilkowice, Zbrosławice, Księży Las, Kamieniec, Boniowice, Karchowice, Zawada, Jaśkowice, Łubki. Wobec powyższego hodowcy drobiu powinni zachować szczególną ostrożność

Szczegóły na stronie Gminy Tworóg.

One thought on “Nie ma wystawy, jest ptasia grypa

  1. Pingback: 100 viagra pills

Comments are closed.