Nie ma wystawy, jest ptasia grypa

Uwaga! Wystawa ptaków egzotycznych, która miała się odbyć w terminie 13-14 listopada na sali widowiskowej GOK zostaje odwołana z powodu ptasiej grypy na terenie powiatu tarnogórskiego.

Gmina Tworóg znalazła się w obszarze zapowietrzonym, w związku z tym wystawa ptaków egzotycznych w ramach Mistrzostw Stowarzyszenia TSHKiPE pod patronatem Wójta Gminy Tworóg zostaje przełożona na inny termin. Organizatorzy przepraszają za zaistniałą sytuacją, na którą nie mają wpływu.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowskich Górach informuje o wystąpieniu ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w powiecie tarnogórskim w miejscowości Kopienica, stwierdzonego na postawie wyników badań laboratoryjnych z PIWet-PIB Puławy z 6 listopada 2021 r.
Obszar zapowietrzony (promień 3 km od ogniska) obejmuje miejscowości: Kopienica, Łubie, Jasiona, Wojska. Natomiast do obszaru zagrożonego (promień 7 km od obszaru zapowietrzonego) należą miejscowości: Tarnowskie Góry – dzielnice Strzybnica i Rybna, Koty, Tworóg, Połomia, Brynek, Hanusek, Boruszowice, Świniowice, Miedary, Laryszów, Wilkowice, Zbrosławice, Księży Las, Kamieniec, Boniowice, Karchowice, Zawada, Jaśkowice, Łubki. Wobec powyższego hodowcy drobiu powinni zachować szczególną ostrożność

Szczegóły na stronie Gminy Tworóg.