Sadzonki rozdane

18 września Nadleśnictwo Brynek rozdawało sadzonki w ramach akcji #sadziMY. chętnych nie brakowało. Tysiące zdrowych sadzonek trafiło do nowych właścicieli. W ofercie znalazły się m.in. młode sosny, brzony, modrzewie, klony jawory.

Akcja została zainaugurowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę i spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec – drewno – tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo.