Wasze dary docierają do potrzebujących. Co jeszcze potrzebne?

Magazyn darów w Gminnym Ośrodku Kultury, dzięki Waszemu zaangażowaniu napełnia się. Został zasilony darami dostarczonymi m.in. przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boruszowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojsce, OSP w Połomi a także szereg osób prywatnych działających indywidualnie lub w grupach. Wasze zaangażowanie, chęć pomocy i wielka empatia pozwalają zorganizować i wyposażyć lokale, które na ten moment są domem dla matek i dzieci. Wielkie słowa podziękowania!

Od kilku dni transporty z GOK-u z podstawowymi środkami higieny, żywnością, okryciami docierają do osób z Ukrainy przebywających na terenie gminy Tworóg. Jeżeli udzieliliście schronienia uchodźcom możecie się zgłaszać do GOK-u po wsparcie. Jest tylko jeden warunek – Wasza rodzina musi być zgłoszona u gminnego koordynatora. Kontakt – pracownik Urzędu Gminy zajmujący się zarządzaniem kryzysowym na terenie naszej gminy – tel. 721 700 578.

Na zdjęciu jeden z transportów z potrzebnymi rzeczami, który wyjechał z GOK-u w miniony weekend.

W poniedziałek – 7 marca – ogłoszono dodatkową, dedykowaną zbiórkę na rzecz osób już przebywających na terenie gminy Tworóg. Poniżej szczegóły:

Gmina Tworóg zwraca się z prośbą o dostarczanie do Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu artykułów papierniczych/plastycznych takich jak: kredki, bloki, kolorowanki, plastelina, wycinanki, farbki, mazaki, ołówki, pojemniki na kredki lub inne artykuły przeznaczone do prac plastycznych dla dzieci.

Ponadto w związku z zwiększającą się liczbą uchodźców na terenie naszej gminy na chwilę obecną zwracamy się z prośbą o dostarczenie następujących rzeczy:

– Dzbanek filtrujący do wody DAFI – 4 szt.

– Filtry do wody DAFI – 10 szt.

WAŻNE: W przypadku dwóch powyższych rzeczy proszę o kontakt pod numerem telefonu: 721-700-578 celem ustalenia szczegółów dostarczenia.

Dziękujemy za okazaną pomoc.