ZIELONO, SŁONECZNIE, ODJAZDOWO!

Humory dopisały, kondycja okazała się całkiem dobra, a apetyt na zwiedzanie gminy Tworóg wprost ogromny! 11 maja odbył się rajd rowerowy „Książka na kole” organizowany w ramach akcji Odjazdowy Bibliotekarz z okazji Tygodnia Bibliotek.

Grupa, wyposażona w chorągiewki z hasłem „odjazdowy bibliotekarz”, wyruszyła spod Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu do biblioteki w Boruszowicach. Bo jak powszechnie wiadomo nawet mole książkowe, jeżdżą na kole! Rowerzyści z gminy Tworóg i Tarnowskich Gór, głodni wiedzy i atrakcji, ruszyli następnie do starej papierni. Mieszkaniec sołectwa, pan Andrzej Ecler opowiedział o zabytkowych zabudowaniach nawiązując do historii Solarni. Organizatorzy bardzo dziękują za inspirującą opowieść!

Kolejnym punktem rajdu była ukryta w lesie, z dala od ulicznego zgiełku niewielka Mikołeska. Odjazdowi bibliotekarze wraz z gośćmi dojechali tam leśnym traktem mijając tzw. stary Boruszowiec. Przerwę zaplanowano u Pani Ireny (tak nakazuje tradycja!). Sklep w samym środku wsi z kameralnym ogrodem z drewnianymi ławami to obowiązkowy przystanek na rowerowej trasie. Miejsce idealna nie tylko na posiłek, ale też lekturę. Bo odjazdowi bibliotekarze wyruszyli w trasę z przesłaniem: książka to wspaniały kompan na wycieczkach, wakacjach, urlopach… To odskocznia od codzienności, ale też bardzo przyjemny trening mózgu.

Partnerem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” realizująca projekt „Turystyka Rowerowa Atrakcyjnym Sposobem Aktywności” o akronimie TRASA. Uczestnicy wydarzenia otrzymali gadżety rowerowe ufundowane przez „Leśną Krainę Górnego Śląska”.