Kontakt

Adres

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg
woj. śląskie

Skontaktuj się

twgkurier@poczta.fm
Tel. +48 512 950 842

Redaktor naczelna

Marta Kobędza-Krain

Kreacja

Łukasz Krain

Dziennikarz

Anna Zapart

Mecenat

Grażyna Chmiel – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury

Wydawca

Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu
ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg
tel. +48 32 450 81 34, 
tel. +48 512 950 842

Krótko o naszej historii

Miesięcznik samorządowy „TWG Kurier” powstał z inicjatywy wójta, Eugeniusza Gwoździa, który już w 2007 r. mówił o potrzebie stworzenia płaszczyzny komunikacji pomiędzy mieszkańcami a samorządem. Opracowaniem gazety i wprowadzeniem jej na rynek zajęła się Agata Frączek (Ziaja), zaś wydawcą został Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu. Pierwszy numer wydano 7 marca 2008 r. Był to eksperyment i jedna wielka niewiadoma. Okazało się jednak, że mieszkańcy gminy chcą posiadać własną gazetę i chętnie po nią sięgają. – Początki nie należały do łatwych. Towarzyszyły nam oczywiście wątpliwości, ale mamy to za sobą. Zaangażowanie całego zespołu pozwoliło zbudować stabilną gazetę – mówi wójt, Eugeniusz Gwóźdź. Już na etapie projektowania pisma było wiadomo, że powstanie nie tylko biuletyn urzędowy. Stworzono gazetę zajmującą się również historią gminy, wydarzeniami kulturalnymi, sukcesami mieszkańców oraz ich zainteresowaniami. – Takie było założenie. To miała być pełnowartościowa gazeta, za którą trzeba zapłacić symboliczną złotówkę, by dotarła do osób faktycznie zainteresowanych treścią. Ten model się sprawdza, gazeta ma stałe grono czytelników z terenu gminy i nie tylko. Wiemy, że dzięki stronie internetowej, na której można pobrać archiwalne wydania, „TWG Kuriera” czytają również osoby pochodzące z naszej gminy, ale mieszkające dziś w innych regionach Polski, a nawet za granicą. Zasięg wykracza więc znacząco poza terytorium gminy, co bardzo nas cieszy – mówi wójt.

Od początku w procesie wydawniczym uczestniczył Łukasz Krain, który odpowiadał za przygotowanie gazety do druku. Do dziś czynnie uczestniczy w jej tworzeniu. W 2011 r. Agatę Frączek zastąpiła Marta Kobędza-Krain. – Bardzo dziękuję obydwu Paniom za zaangażowanie i włożoną pracę. Od początku mogłem liczyć na profesjonalizm, dlatego z pełnym zaufaniem, nie ingerując w publikowane treści, powierzyłem to zadanie Gminnemu Ośrodkowi Kultury – mówi Eugeniusz Gwóźdź.

Na koniec musimy wspomnieć o dowodzie rzeczowym na twierdzenie, że „TWG Kurier” łączy ludzi… 10 lat miesięcznika to nie tylko tysiące artykułów i zdjęć, ale także dwa szczęśliwe małżeństwa. Pierwsza redaktor naczelna – Agata Frączek (Ziaja) oraz Łukasz Frączek, który pisał porady prawne to pierwsza z par. Druga – Marta Kobędza-Krain oraz Łukasz Krain dziś zajmują się wydaniem gazety.

Nie pozostaje nam nic innego jak po raz kolejny zaprosić Was do współpracy. Zachęcamy do kontaktu z redakcją, zgłaszania sugestii, uwag, pomysłów na teksty. Piszcie i dzwońcie. Jesteśmy dla Was!

„TWG Kurier”, nr 118 z 9 lipca 2018

REGULAMIN