Dożynki 2023 – fotorelacja

– Ofiarowaliście mi w imieniu rolników naszej gminy chleb wypieczony z tegorocznego ziarna. Na Wasz dar spoglądam ze szczególnym szacunkiem. W nim zawarty jest całoroczny trud mozolnej prac, niepewność o zbiory, wyrzeczenia. Dziękuję wszystkim rolnikom za tę ciężką pracę, której owoce gwarantują nasze bezpieczeństwo żywnościowe – mówił wójt Eugeniusz Gwóźdź obierając tradycyjny bochenek chleba z rąk tegorocznych starostów: Marii i Bernarda Janoszka. Święto Plonów odbyło się 27 sierpnia w Tworogu.

Po mszy św. dziękczynnej za plony i w intencji rolników tradycyjny pochód prowadzony przez miejscową orkiestrę przeszedł na plac za Urzędem Gminy w Tworogu. Tuż za orkiestrą dętą szły gospodynie w strojach ludowych z KGW w Tworogu, Boruszowicach-Hanusku i ze Świniowic, które przygotowały tegoroczne korony dożynkowe. Na miejscu na wszystkich gości czekał poczęstunek – tradycyjny kołocz i kawa.

W Dożynkach wzięli udział mieszkańcy gminy, radni, sołtysi oraz zaproszeni goście, w tym Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, poseł Jarosław Gonciarz, poseł Tomasz Głogowski, dyrektor generalny Lasów Państwowych Józef Kubica, z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Brynek Adam Mazur.

Na tegoroczne Święto Plonów Zaprosił Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, Gmina Tworóg, Sołtys i Rada Sołecka z Tworoga.

 Więcej na ten temat we wrześniowym „TWG Kurierze”