Hej kolęda, kolęda!

Podobno muzyką można sięgnąć nieba. W tym przypadku jest to uzasadnione twierdzenie… Miniony weekend był prawdziwą muzyczną podróżą po wyżynach. Gmina Tworóg zaprosiła mieszkańców do wspólnego kolędowania w kościele w Kotach oraz w Tworogu.

Zaczęło się 6 stycznia występem Tworoskiej Scholi Parafialnej. Muzycy zaprosili na koncert kolędowy „Radość Świata”. W programie znalazły się klimatyczne aranżacje klasycznych kolęd, utwory świąteczne z repertuaru zespołu „TGD” oraz znane wszystkim kompozycje z musicalu „Metro”. – Przepiękny fantastyczny koncert! Młodzi, piękni, zdolni gratuluję talentu! Brawo dla naszej młodzieży i ich przyjaciół – takie komentarze pojawiły się w sieci po koncercie. Chyba nie trzeba nic dodawać. To była uczta dla zmysłów!

Z kolei 8 stycznia zaśpiewał dla Was Chór Fresco z Tarnowskich Gór pod batutą Joli Sznajder oraz Zuzi Hajda. Pierwszy występ miał miejsce godz. 14  w kościele parafialnym Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kotach. Drugi w kościele parafialnym Św. Antoniego z Padwy w Tworogu o godz. 16.30. Usłyszeliśmy polskie oraz zagraniczne kolędy i pastorałki, których wykonanie przypomniało nam jak wiele potrafi ludzki głos niewspierany instrumentami.  

Koncert poprzedzony był występem przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Tworogu. Grupa „Bajkusie” zaprezentowała przedstawienie świąteczne „Czas oczekiwania – kolędujemy z Bajkusiami”. Dzieci zakończyły swój występ przepiękną, wyśpiewaną modlitwą o pokój na świecie, do której zaprosiły wszystkich obecnych w  kościele.

Gmina Tworóg dziękuje wszystkim wykonawcom za porcję niezapomnianych wrażeń. Ks.  Marcinowi Kwoczała z Kotów oraz ks. Adamowi Bryła z Tworoga za wsparcie tej inicjatywy, a publiczności za wspólne kolędowanie i otwarte serca.

Parafialna Schola Młodzieżowa w Tworogu (zdj. udostępniła Gmina Tworóg – dziękujemy)

Chór Fresco w Kotach

Chór Fresco oraz „Bajkusie” w Tworogu