Kolorowe i rozśpiewane – było na co patrzeć!

Trudno wskazać kolor, którego tam nie było! Żółte, czerwone, mozaikowe, białe i brunatne… Papugi i kanarki, wyraźnie rozśpiewane stały się atrakcją minionego weekendu. Tarnogórskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych zorganizowało w naszej gminie Mistrzostwa pod Patronatem Wójta Gminy Tworóg. Czwarta edycja wydarzenia odbyła się 12-13 listopada na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu. Jak zawsze Mistrzostwom towarzyszyła wystawa otwarta dla zwiedzających.

W tym roku wystawa miała szczególny wydźwięk. Hodowcy postanowili przyłączyć się do inicjatywy Stowarzyszenia Pozytywnej Energii, które prowadzi zbiórkę funduszy na rzecz mieszkanki Boruszowic – Oliwii. Nastolatkę czeka długa walka o powrót do zdrowia po poważnym wypadku samochodowym.  – Chcielibyśmy dołożyć swoja cegiełkę umożliwiając i wspomagając zbiórkę, by mieszkanka naszych okolic stanęła na nogi! Dlatego zaprawiliśmy na ciasto i kawę. Dochód ze sprzedaży przeznaczyliśmy na pomoc Oliwce – informuje wiceprezes Stowarzyszenia, Daniel Woźniak.

W niedzielne popołudnie odbyło się podsumowanie imprezy z udziałem zarządu Stowarzyszenia oraz Wójta i wice Wójta Gminy Tworóg. W pierwszej kolejności odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, w którym wzięli udział uczniowie SP w Tworogu. Następnie wręczono puchary hodowcom z najlepszymi wynikami.

Relację z Mistrzostw znajdziecie w kolejnym „TWG Kurierze”.