Mali skarbnicy powrócili z kolejną przygodą

Pamiętacie „Małych skarbników i tajemniczego przyjaciela”? Agata Frączek, pisarka pochodząca z Tworoga, niedawno wydała drugą część fantastycznych, dziecięcych przygód. Nowa książka nosi tytuł „Mali skarbnicy i podziemny pościg”. Ilustracje, podobnie jak dwa lata temu do pierwszej części, wykonała Monika Pudykiewicz – mieszkanka Kotów.  

– Do biegu, gotowi, start! Właśnie rozpoczyna się wyścig z czasem. Mali skarbnicy przemierzają podziemia Sztolni Królowa Luiza i Kopalni Guido w poszukiwaniu podziemnych istot: zagubionej księżniczki Aszamali i Szczybroka Rudka. Sprawy wymykają się spod kontroli, gdy księżniczka wydostaje się na powierzchnię, do świata ludzi – mamy nadzieje, że ten angażujący opis książki zaostrzył Wasz apetyt na lekturę. „Mali skarbnicy i podziemny pościg” już czeka na Was w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu.

Dlaczego warto sięgnąć po wydawnictwo? Czytelnicy znajdą w książce sympatycznych bohaterów i przeżyją z nimi fantastyczną przygodę, która uczy współpracy i akceptacji różnic. Jest też zgrabnie przemycona wiedza o naszym regionie. Opowieść zabiera czytelnika do zabrzańskich obiektów Muzeum Górnictwa Węglowego: Sztolni Królowa Luiza oraz Kopalni Guido. Akcja toczy się nie tylko pod ziemią, ale także w charakterystycznych dla miasta miejscach (na stadionie Arena Zabrze, w starej dzielnicy Zabrza – Biskupicach). Premiera książki odbyła się nieprzypadkowo 4 grudnia – w Barbórkę.

Nie martwcie się, jeżeli nie czytaliście pierwszej książki. Druga część jest niezależną opowieścią, chociaż z całą pewnością warto zaznaczyć, że klamrą spinającą serię są miasta związane z górnictwem – Tarnowskie Góry i Zabrze. Może to jest przepis na ferie zimowe? Ciekawa książka, a potem wyprawa do podziemia tropem bohaterów?

Aby Was jeszcze bardziej zachęć, publikujemy teledysk promujący nową książkę, z którym poczujecie się jak bohaterowie opowieści! Piosenka nosi tytuł „Wielka tajemnica”. Jest to efekt pracy wokalistki, Anny Bratek, dzieci ze Studia Wokalno-Instrumentalnego Appassionato z Rudy Śląskiej oraz producenta muzycznego Adama Rybaka. Na marginesie (choć pogrubioną czcionką) dodamy, że Anna Bratek również jest związana z Tworogiem – w naszej gminie mieści się jej rodzinny dom.

Gdzie kupić książkę? Informacji szukajcie na stronie autora: maliskarbnicy.pl