Spełnione marzenie na Dzień Dziecka

Plac zabaw na Dzień Dziecka? Takie rzeczy dzieją się w Kotach! 31 maja w miejscowym przedszkolu miało miejsce uroczyste otwarcie nowego placu zabaw – wspólnego dzieła zdeterminowanych rodziców, Gminy Tworóg i armii sponsorów.

O fundusze na budowę placu zabaw przy przedszkolu w Kotach Rada Rodziców starała się 7 lat. Czas pandemii nieco wyhamował ich zapał, ale nie ostudził go całkowicie. Pomimo, że w międzyczasie część dzieci zdążyła opuścić przedszkolne mury, rodzice nie odpuścili. Szczęśliwie temat udało się zrealizować wiosną tego roku. Zakup i montaż urządzeń wyniósł 28 tys. zł (plus koszty dodatkowe). Inicjatywę dofinansowała Gmina Tworóg oraz mnóstwo sponsorów, którym rodzice i nauczyciele, a przede wszystkim mali użytkownicy placu zabaw bardzo dziękują.

31 maja przejęte przedszkolaki w odświętnych strojach, nieco zawstydzone, ale bardzo szczęśliwe stanęły przed zaproszonymi gośćmi. Wśród nich znaleźli się m.in. wicewójt Łukasz Ziob, dyrektorka ZOPO Agata Radziej, sołtys Kotów Adam Wandzik, Nadleśniczy Nadleśnictwa Brynek i Nadleśnictwa Siewierz, prezes Banku Spółdzielczego w Tworogu, przedstawiciel firmy projektowej, proboszcz kotowskiej parafii oraz członkowie Rady Rodziców, którzy przez lata walczyli o plac zabaw. Program artystyczny i podziękowania ujęły za serca. Dzieci pokazały to, co najcenniejsze – szczerą radość i ogromną wdzięczność. – Nam pozostaje podziękować rodzicom za upór w dążeniu do celu, a przedszkolakom życzyć samych słonecznych dni i udanej zabawy – podsumował Łukasz Ziob.

Najważniejszym momentem dnia było symboliczne przecięcie wstęgi na znak oficjalnego otwarcia placu zabaw. Po chwili zabawki były już zajęte przez roześmiane i zaaferowane dzieci.