Konkurs Recytatorski – wyniki

XXI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Boruszowice-Tworóg 2021 został rozstrzygnięty. Ze względu na obostrzenia, dzieci nie mogły wyrecytować wybranych utworów „na żywo”. Prezentacje konkursowe zostały zamieszczone na kanale Youtube.

W kategorii najmłodszej (klasy I-III SP) jurorzy wysłuchali 21 recytacji uczniów ze szkół: SP nr 10 w Tarnowskich Górach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miasteczku Śląskim, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Boruszowicach. W kategorii klas IV-VI SP przed jurorami zaprezentowało się 14 recytatorów z SP nr 5, SP nr 16 w Tarnowskich Górach, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Boruszowicach. W kategorii klas VII-VIII  w przesłuchaniach wzięło udział także 14 recytatorów ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Zbrosławicach,  SP nr 5 w Tarnowskich Górach,  SP nr 1 w Krupskim Młynie,  Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Boruszowicach.

Nagrodzeni w kategorii wiekowej klasy I-III:

I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Noemi Ignac (SP w Tworogu)
III miejsce ex aequo: Bartosz Bosz (SP w Boruszowicach), Milena Ziaja  (SP w Tworogu)
Wyróżnienia: Magdalena Kuta (SP w Boruszowicach), Julia Pelak (SP w Tworogu), Natalia Kowalczyk (SP w Tworogu)

Nagrodzeni w kategorii wiekowej klasy IV-VI:
I miejsce: Bartosz Bodnar (SP nr 5 w Tarnowskich Górach)
II miejsce: Grzegorz Figuła (SP nr 16 w Tarnowskich Górach)
III miejsce ex aequo: Zuzanna Kosma (SP w Tworogu), Martyna Musik (SP w Tworogu)
Wyróżnienie: Emilia Bosz (SP w Boruszowicach)

Nagrodzeni w kategorii wiekowej klasy VII-VIII:
I miejsce: Jakub Cieślik (SP w Boruszowicach)
II miejsce: Julia Dohn (SP w Zbrosławicach)
III miejsce: Adam Gatys (SP w Boruszowicach)

Nagrody książkowe oraz dyplomy dla laureatów Konkursu ufundowane przez Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu, panią Grażynę Chmiel, zostaną przekazane do szkół, gdy poluzowaniu ulegną obostrzenia związane z pandemią. Informujemy, że nasz konkurs został zamieszczony na liście konkursów kuratoryjnych i osiągnięcie w nim punktowanego miejsca może być wpisane na świadectwie szkolnym.

Gratulujemy Laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu i ich opiekunom za obecność i już dziś zapraszamy za rok do udziału w XXII edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego.

Anna Rogala-Goj, nauczyciel języka polskiego, dyrektor ZSP w Boruszowicach
i Eleonora Krywalska, nauczyciel języka polskiego z SP w Tworogu
– organizatorki Konkursu niezmiennie od 21 lat

Zdjęcie źródło:

Muzyka zdjęcie utworzone przez user18526052 – pl.freepik.com