Marcinki w Tworogu – fotorelacja

Czyńcie dobro i nie czekajcie z tym do jutra – takie przesłanie można było wynieść z tegorocznych obchodów dnia św. Marcina w Tworogu. Spotkanie ze Świętym odbyło się 14 listopada w kościele parafialnym. Wydarzeniu towarzyszył szczytny cel – zbiórka funduszy na rzecz dzieci chorych onkologicznie. Inicjatorem i głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa w Tworogu.

Po powitaniu św. Marcina na koniu, w barwnym pochodzie, rozświetlonym blaskiem lampionów, tłum przeszedł do kościoła. Tam proboszcz ks. Adam Bryła zaprosił wszystkich do wspólnego śpiewania przy akompaniamencie gitary. Następnie zobaczyliśmy krótkie przedstawienie poświęcone życiu św. Marcina przygotowane przez uczniów tworogowskiej podstawówki, po którym rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Uczy nas Święty Marcin”, który ogłosiła szkoła z Tworoga pod patronatem wójta Gminy Tworóg oraz proboszcza parafii Św. Antoniego w Tworogu. Główne nagrody zakupiła Gmina Tworóg, natomiast wyróżnienia ufundowała szkoła i parafia. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki podarowane przez Gminę Tworóg. Nagrody wręczyli wspólnie wójt Gminy Tworóg Eugeniusz Gwóźdź, dyrektor SP w Tworogu Małgorzata Ziaja oraz proboszcz parafii św. Antoniego w Tworogu, ks. Adam Bryła.

Spotkanie i przemarsz za św. Marcinem to nie tylko pretekst do przypomnienia żywota świętego, ale również symboliczne zaproszenie do pójścia za św. Marcinem, czyli do czynienia dobra i nie czekania z tym do jutra. Podążając za tym przesłaniem, po wyjściu z kościoła, każdy mógł przekazać swoja „cegiełkę” na rzecz chorych onkologicznie dzieci. Dla tych, którzy postanowili przekazać datek, uczniowie podstawówki przygotowali słodkości opakowane wymownym hasłem „Dar serca”.

Zobaczcie jak to wyglądało w naszym obiektywie.  Więcej zdjęć, udostępnionych Gminie przez parafię w Tworogu znajdziecie tutaj.

Poniżej laureaci konkursu plastycznego:

Przedszkolaki – kategoria rodzinna:

I miejsce – Paweł Aleksy
II miejsce – Oliwia Sobania
III miejsce – Wojciech Krok
Wyróżnienie – Martyna Lachendro, Franciszek Wicik, Martyna Szygojczyk

Uczniowie SP klas 1-3-kategoria rodzinna:

I miejsce – Karol Leksy
II miejsce – Stanisław Kluzik
III miejsce – Filip RazikWyróżnienie – Nadia Żelosko

Uczniowie SP klas 4-6 -kategoria indywidualna-plakat:

I miejsce – Filip Błaszkowicz
II miejsce – Artur Świerzy
III miejsce – Emilia Grzesiek

Uczniowie SP klas 7-8 -kategoria indywidualna-plakat:

I miejsce – Oliwia Rekus
II miejsce – Julia Świerzy
III miejsce – Emilia Kaszuba
Wyróżnienie – Kinga Ignasiak

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: Natan Bieńkowski i Zuzanna Winkler

Kilka dodatkowych nagród specjalnych wręczył również proboszcz parafii w Tworogu.

Wszystkim gratulujemy!