Niech kolęduje z nami cała ziemia…

Takimi słowami przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojsce rozpoczęły wspólne kolędowanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zorganizowano je 19 stycznia w miejscowej podstawówce.

W koncercie kolędowym wzięli udział wszyscy uczniowie – od przedszkolaków po uczniów najstarszych klas, a nawet absolwentów. Na widowni z kolei zasiadły rodziny uczniów z seniorami rodów na czele. Babcie i dziadkowie z telefonami w rękach, z niecierpliwością wypatrywali występu swoich pociech. A gdy ich oczom ukazały się nieco zawstydzone, ale przejęte dziecięce buzie, wszystkie aparaty rozpoczęły utrwalanie pięknej chwili. Dzieci zaprezentowały popularne kolędy i pastorałki, a pomiędzy słowem śpiewanym znalazło się miejsce na krótką inscenizację z morałem. Ludzka życzliwość, wzajemna bliskość, czas dla rodziny – to najcenniejsze prezenty, jakie w okresie świątecznym (i nie tylko!) można otrzymać i podarować.

Po bloku dziecięcych występów wspieranych muzyką akordeonową w wykonaniu absolwenta podstawówki Marcela Błażytko, na scenie zaprezentował się Szymon Nitka – artysta z Boruszowic, który współpracował z takimi zespołami jak Miedarzanie czy zespół „Śląsk”. Od lat występuje na scenie z repertuarem muzycznym z lat 60. i 70., utworami musicalowymi, a także poezją śpiewaną. Po nim wybrzmiała kolęda w wykonaniu tarnogórskiej grupy „Szansa”, w której skrzydła rozwija absolwentka szkoły Karolina Popielarz.

Po koncercie był czas na kawę, słodkości i wspólne rozmowy, a przede wszystkim na przytulenie wnucząt. A kolęda? Okazała się wyjątkowo trafioną formą złożenia życzeń, ale też nośnikiem przesłania na cały rok: niech magia świąt towarzyszy Wam nie tylko od święta…