O maratonach, przygodach i książkach…

7 kwietnia gościem Gminnej biblioteki Publicznej w Tworogu był Tomasz Sobania, autor trzech książek, biegacz, podróżnik i przede wszystkim bardzo pozytywny człowiek. Z młodym pisarzem z Toszka spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Tworogu. Pretekstem do rozmowy były oczywiście książki, ale tematem – marzenia. Tomek opowiedział młodzieży o jego sposobie na realizację marzeń, zachęcał do wiary w siebie i ciągłego samodoskonalenia. Bo marzenia to genialny początek, ale aby je zrealizować trzeba pokonać nie raz długą i trudną drogę, którą można porównać do maratonu. – Najważniejsze jest to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Droga, którą pokonujemy zmierzając do celu – powiedział młody pisarz i biegacz.

Podczas czwartkowego spotkania w Tworogu z wielką pasja opowiedział również o swoich przygodach sportowych. O rejsie z Gdyni do Panamy na pokładzie „Daru Młodzieży” oraz o biegu z Częstochowy do Rzymu (1500 km!), podczas którego nagłaśniał akcję zbiórki pieniędzy dla 9-letniej Hani Zając, chorej na nowotwór mózgu.

Książki Tomka Sobani możecie wypożyczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu: „Speculo”, „Nowy Świt” i „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka”. Polecamy!