Trwa Tydzień Bibliotek

Za nami Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Co przygotowały bibliotekarki z Tworoga? Cały arsenał atrakcji!

GBP w Tworogu przygotowała atrakcje na cały tydzień. Za nami dzień z poezją, wtorkowa promocja książek dla dzieci, środowa lista Waszych książkowych przebojów, czwartek pod hasłem „biblioteka w terenie”, oraz piątek z kwiatami w tle. Pierwszych 10 czytelników, którzy zawitali do biblioteki tego dnia, otrzymali kwiatek do zasadzenia. Dodatkowo przez cały tydzień przed biblioteką stała półka przypominająca o trwającej cały rok akcji bookcrossingu (Bookcrossing – niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”).

Dodatkowo w poniedziałek Bibliotekę w Tworogu odwiedziła pisarka z Wojski, Bożena Mazalik. Opowiadała o planach na przyszłość, o procesie pisarskim oraz opowiedziała o najnowszej antologii „Tarnowskie Góry kryminalnie”, której jest współautorką. Więcej o spotkaniu przeczytacie w czerwcowym wydaniu TWG Kuriera. Ponadto bibliotekarki otrzymały od czytelników życzenia i kwiaty, które sprawiły im ogromną radość.

półka z ksiązkami oraz majowym wydaniem twg kuriera

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a rozpoczyna się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza. Co roku wydarzeniu towarzyszy inne hasło, które wybierane jest przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Akcja ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie, jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. 

Szczegóły na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu:

http://www.gok-tworog.pl/