DESHI w natarciu

W miniony weekend zawodnicy tworogowskiej Akademii Sportu DESHI skutecznie zawalczyli o medale. 16 grudnia podczas Mistrzostw Polski Południowej Polskiej Federacji Kyokushin Karate Kenbukai w Woźnikach nasza reprezentantka Natalia Szatanik zdobyła złoty medal, a tym samym tytuł Mistrzyni Polski MP PFKK! Z kolei jej klubowy kolega, Denis Juzba został brązowym medalistą.

Jak zaznacza dumny trener Robert Warzecha, zawodnicy byli w świetnej kondycji, a do Mistrzostw przygotowywali się od dawna. Ich wysokie noty to efekt ciężkiej i wytrwałej pracy. Warto dodać, że treningi muszą godzić z nauką, co w przypadku nastolatków nie jest łatwe. Natalia jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej w  Tworogu, a Denis pierwszej klasy tarnogórskiego Gastronomika. Sportowcy rywalizowali w konkurencji „Kumite Full Concakt”. Walczyli z niespełna setką zawodników z Wieruszowa, Częstochowy, Łodzi, Solca Kujawskiego, Zduńskiej Woli, Kobierzyc i Mysłowic. Ogromne gratulacje!

Dzień później – 17 grudnia, również w Woźnikach, odbył się III Turniej Karate Kyokushin Kenbukai dla Juniorów. Akademię „DESHI” reprezentował sześcioletni  Jan Dziadkiewicz. – To był pierwszy start Jasia w zawodach. Jesteśmy z niego dumni, była moc! – podsumowuje trener.

Akademia Sportu DESHI działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu od sześciu lat. W zawodach na poziomie krajowym wychowankowie Klubu stratują od trzech lat. Każdy rok przynosi nowe medale. Obecnie w Klubie trenuje ok. 25 sportowców.