Gwiazdy na sportowym firmamencie

W szeregach Uczniowskiego Klubu Sportowego Akademia Piłki Nożnej Gmina Tworóg coraz jaśniej błyszczą młode gwiazdy. W sezonie 2022/23 są nimi z pewnością Jakub Krain i Antoni Badura, którzy wypracowali fantastyczne wyniki.

Piętnastoletni Jakub Krain został królem strzelców! W tegorocznym sezonie trafił do bramki aż 261 goli! Podczas spotkania podsumowującego sezon w Podokręgu Lubliniec Jakub odebrał dwie nagrody: pierwszą za 76 bramek w rozgrywkach juniorów młodszych B1 oraz drugą za 185 goli w kategorii trampkarz C1. Wyróżnienie wręczył osobiście prezes Podokręgu Lubliniec Krzysztof Olczyk.

Tymczasem jego młodszy kolega Antoni Badura został powołany do szerokiej kadry Śląskiego Związku Piłki Nożnej i znalazł się w wąskim gronie najlepszych zawodników z naszego województwa w swoim roczniku (młodzik). Jest to jedyny zawodnik z naszego podokręgu, który otrzymał powołanie i został dostrzeżony. Podobnie jak Jakub, Antoni zdobył tytuł króla strzelców. Trafił 65 bramek poza unifikacją i 16 w unifikacji (łącznie 81 bramek).

Młodzi sportowcy są żywymi dowodami na skuteczność szkoleniową tworogowskiego klubu. UKS APN to organizacja nastawiona na wychowanie w sporcie. Na murawie sportowcy trenują nie tylko ciała, ale przede wszystkim przywiązania do zdrowej aktywności i wiarę we własne możliwości. – Jestem bardzo dumna ze wszystkich chłopców! Mamy naprawdę wspaniałych zawodników. Część z nich nie może
wykazać się liczbą trafionych bramek, bo grają na innych pozycjach. Ale ich praca jest bardzo ważna. Piłka nożna to sport drużynowy, dlatego każdy sukces jednostki, jest również sukcesem całej drużyny. Bazą natomiast całego sukcesu są zaangażowani, pełni pasji i niezwykle profesjonalni trenerzy. To dzięki tej współpracy możemy się rozwijać i za to bardzo dziękuję – mówi prezes UKS, Mirosława Minor.

Źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej