Klub Senior+ zaprasza

Klub Senior + w Nowej Wsi Tworoskiej wznowił działalność w maju tego roku. 27 maja odbyło się pierwsze po pandemicznej przerwie spotkanie tematyczne dla wszystkich chętnych. Wykład „Maj – tradycje i zwyczaje” przygotowała i przedstawiła Barbara Izworska. 10 czerwca została zorganizowana wycieczka do Lanckorony i Kalwarii Zebrzydowskiej (zdj. powyżej). Z kolei 24 czerwca teatrzyk klubowy przedstawił krótką inscenizację do tekstu pani Izworskiej nawiązujące do tematu spotkania „Dary lasu – Na jagody”, natomiast Krystyna Polok opowiedziała o korzyściach stosowania ziół. 15 lipca miała miejsce wycieczka do Szydłowa.

Po letniej „rozgrzewce” seniorzy nie zwalniają tempa. Od 14 września w każdy wtorek w świetlicy w Nowej Wsi Tworoskiej o godz. 17.10 odbywa się gimnastyka. Została też zaplanowana tematyka  spotkań do końca roku 2021 r. Będzie to cykl pod nazwą „Seniorzy blisko Europy”. Podczas spotkań we wtorki i czwartki będą podejmowane tematy dotyczące konkretnych państw (geografia, kultura, kulinaria). Dodatkowo w każdy ostatni czwartek miesiąca odbędzie się spotkanie dla wszystkich członków klubu i prezentacja wykonanych prac. Propozycja spotkała się z zainteresowaniem członków Samorządu i zaplanowano  następujący cykl spotkań: 30.09.2021r. – Grecja; 25.10.2021r. – Włochy; 25.11.2021r. – Hiszpania; 16.12.2021r. – Niemcy/Bawaria.

30 września o godz. 16.00 w świetlicy w Nowej Wsi Tworoskiej odbędzie się spotkanie Klubu Senior+ pod hasłem „Nie udawaj Greka”. W programie: wykład na temat historii i zwyczajów greckich, występ teatrzyku, poczęstunek grecki. Spotkanie odbędzie się w rygorze sanitarnym.