Marka Lokalna w rękach kobiet

17 czerwca w restauracji Stary Młyn w Zbrosławicach miała miejsce Gala Konkursu Marka Lokalna. Wśród nagrodzonych znaleźli się reprezentanci naszej gminy. W kategorii produkt spożywczy z terenu Lokalnej Grupy Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” wśród najlepszych produktów znalazła się Śmietana Babci zakwaszana zgłoszona przez Gospodarstwo Rolne Rodzinne z Połomi. Z kolei w kategorii sztuka/rękodzieło z terenu Lokalnej Grupy Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” Kapituła Ekspertów Marki Lokalnej wskazała Drewniane domki z gminy Tworóg produkowane przez Izabelę Kowoll Kreatywna Babka. Na zdjęciu powyżej dumne laureatki z gminy Tworóg. Jak widać Marka Lokalna jest w dobry, kobiecych rękach… Poniżej zdjęcia produktów oraz relacja z gali.

Na uroczystym podsumowaniu Konkursu byli obecni: Pani Marszałek Beata Białowąs, przedstawiciele gmin (gminę Tworóg reprezentował wicewójt Łukasz Ziob), Kapituła Ekspertów Marki Lokalnej oraz laureaci.

Galę zorganizowały trzy grupy działania: Leśna Kraina Górnego Śląska, „Brynica to nie granica” oraz Nadarzyn-Raszyn-Michałowice. Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy do naszej krótkiej fotorelacji.